Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 14. február 2022

TOP obľúbené dvojice nám prezradili, čo pre nich znamená láska

Deň svätého Valentína nemôžeme oslavovať inak, než láskou. V redakcii magazínu Top Fashion sme preto oslovili naše „all time favourite“ páry zo sveta módy, hudby, krásy a kreatívneho biznisu. V krátkom rozhovore nám prezradili čo ich spája, čo ich naopak odlišuje, ako vnímajú definíciu lásky a tiež to, ako budú tráviť dnešný deň zaľúbených.

TOP obľúbené dvojice nám prezradili, čo pre nich znamená láska

Viki & Andreas

Modelka Viki Ortner a fotograf Andreas Ortner. Pri pohľade na pôvabnú manželskú dvojicu a ich prepojenie profesií v módnom biznise niet pochýb, že sa skutočne našli. So synom Mathisom tvoria dokonalú nekonvenčnú rodinku a v našom výbere nemohli chýbať.

Viki & Andreas
Viki & Andreas

Pamätáte si na deň/ moment, kedy preskočila prvá iskra?

Viki: Prvá iskra preletela na fotení na Maledivách. Úplne na prvú si nepamätám, pretože ich stihlo preletieť dosť za 8 dní :-)

Čo vás najviac spája a v čom ste naopak celkom odlišní?

Andreas: Sme si podobní v prístupe k životu, máme veľmi podobné ciele a povahovo sa k sebe veľmi hodíme. Naopak na rozdiel od Viki som väčší extrovert.

Akú vlastnosť si najviac ceníte na druhom?

Andreas: Úprimnosť, koľko lásky mi Viki mi dáva a ako sa stará a chráni našu rodinu.

Viki: Najviac si cením ako nám každý deň so synom ukazuje, ako mu na nás záleží aj napriek tomu koľko veľa cestuje ako fotograf. Na Andreasa sa viem vždy spoľahnúť a veľmi si vážim koľko lásky a opory mi dáva v živote.

Ako sa vám darí skĺbiť osobný život s prácou a stále si zachovať balans?

Viki: Niekedy sú veci mimo balans a je to v poriadku. Našťastie sú to krátkodobé záležitosti. Dôležité je, že si stále k sebe nájdeme cestu a snažíme sa jasne komunikovať.

Zmenila sa forma vašej lásky odkedy ste traja?

Andreas: Myslím, že prirodzene naša láska rastie a hlavne rešpekt, že si jeden o druhom myslíme, že sme dobrí rodičia.

Plánujete oslavovať Valentína?

Viki: Na našom vzťahu nám záleží cely rok. Je základným kameňom našej rodiny a nejak zvlášť Valentína neplánujeme. Tento rok budeme 14.2. v Dubaji tak niečo malé a milé spontánne vymyslíme :-)

Mária & Majk

Láska ako z filmu. Keď Majk Spirit v roku 2006 písal pieseň s názvom „Ženy treba ľúbiť“, poslednú strofu venoval záhadnej kráske. Po rokoch osud opäť zariadil, že sa náhodne stretli a z nevinného flirtu nakoniec vzniklo hlboké puto. Dnes je Majk šťastne ženatý s krásnou Mariou, s ktorou majú dcéru Ariu. V rozhovore priblížili, kedy sa cítia najviac ľúbení.

Maria & Majk
Maria & Majk

Aké sú vaše najdôležitejšie hodnoty vo vzťahu?

Maria: Zdieľanie rovnakých hodnôt a samozrejme dôvera. Chce to nejaký čas a je potreba pracovať na stabilite, ale tvorí pevný základ zdravého manželstva.

Majk: Úprimnosť a úcta. Vedieť otvorene komunikovať, rozprávať o svojich pocitoch a povedať si veci na rovinu. Na druhej strane naozaj počúvať a snažiť sa pochopiť toho druhého, mať empatiu a rešpekt voči jej perspektíve a voči jej túžbam a rozhodnutiam. A jedna veľmi dôležitá bonusová - nezabúdať živiť romantiku - v tom sa snažím zlepšiť.

Kedy ste zistili, že ste zamilovaný do toho druhého?

Maria: Počas prvých mesiacov randenia. Ešte stále sme žili v iných krajinách a mali vzťah na diaľku, pamätám sa ako som rátala dni, kým ho znova uvidím.

Majk: V Thajsku v Januári 2019. Ale taký záblesk tam už bol v Bratislave v lete 2006.

Kedy sa cítite najviac ľúbení?

Maria: Keď prichytím manžela, ako sa na mňa s úsmevom pozerá z diaľky.

Majk: Ked odídem z domu a po 2 hodinách mi vola, že jej chýbam. Keď prichádzam domov a víta ma s pekným úsmevom a večerou. Keď sa ku mne v noci v posteli pritúli a pošepká mi “I love you, Good night”. Láska je v detailoch.

Najobľúbenejšia vlastnosť na partnerovi?

Maria: Mike je easy- going a lojálny.

Majk: Loajalita. A starostlivosť.

Ako zvyknete oslavovať Valentína?

Maria: Buď niekam vycestujeme na víkend preč, alebo ideme niekam von na pekné miesto. Tento rok to bude večera na pláži v Thajsku.

Majk: Dobré jedlo, šampanské a milovanie.

Bára & Albert

Ona je topmodelka on talentovaný spevák a muzikant. Ona si už stihla zahrať v jeho hudobnom klipe a on si skúsil rolu modela po jej boku. Sú mladí, talentovaní, úspešní a krásni! Navyše sa prednedávnom zasnúbili a aktuálne pripravujú svadbu. V rozhovore sa dozviete, kde by si Bára Pozimková a Albert Černý priali stráviť svadobnú cestu.

Bára & Albert
Bára & Albert

Predstava ideálneho rande?

Bára: Za mě buď na horách na split-boardech nebo u oceánu na surfech! A sportovní výkon bych zakončila skvělou večeří.

Albert: Surfování a potom nějaké super jídlo.

Prvá vec, kvôli ktorej ste sa zamilovali do toho druhého?

Bára: Albertova věčně pozitivní nálada :)

Albert: Já nevím, možná to bude znít divně, ale už když jsem Báru viděl někde na fotce, měl jsem pocit, že bych s ní mohl být celý život. Prostě jsem se zamiloval hned. Líbí se mi, jak se kouká na svět.

Minulý rok ste sa zasnúbili, plánujete už prípravy na svadbu?

Bára: Pomalu ale jistě začínáme!

Albert: Organizace svatby není bohužel tak příjemná jako akt zasnoubení, ale chtěl bych to užívat všechno. Vždyť jde hlavně o to, aby jsme z toho měli radost a naši blízcí taky.

Kde by si tajne priali stráviť svadobnú cestu?

Bára: Já bych jela nejradši někam do tepla za surfováním, oba nás před pár roky okouzlila Havaj, takže by bylo hezké se vrátit třeba tam.

Albert: Hmmm, tomu bych se nebránil vůbec.

Čo vás najviac spája s druhým partnerom a v čom ste naopak odlišní?

Bára: Myslím, že jsme na sebe prostě celkově dobře naladění, máme podobný mindset a pohled na svět…baví nás stejné věci, máme společnou lásku k přírodě a surfování. Naopak se lišíme v tom, že já jsem introvertní typ a Albert je showman, v tom se dobře doplňujeme.

Albert: Mě vždycky potěší, když jdeme někam ven na party nebo do společnosti a Bára řekne, že se tam se mnou cítí dobře. Že sama by tam být nechtěla, ale se mnou jo. To mám pak pocit, že jí umím být oporou a jsem rád.

Erika & Marián

Topmodelka Erika Palkovičová z agentúry Elite Bratislava patrí k našim obľúbeným múzam nielen v oblasti módy, ale aj životného štýlu. Krásna modelka žijúca v New Yorku si popri úspešnej modelingovej kariére našla aj lásku, s ktorou dokáže skĺbiť spoločný čas, vzťah na diaľku aj plány do budúcna. V ich prípade platí, že láska naozaj hory prenáša. Zoznámte sa s Erikou a Mariánom.

Marián & Erika
Marián & Erika

Čo najromantickejšie pre vás urobil partner?

Erika: Pricestoval autom zo Slovenska do Mníchova kam som letela z New Yorku na fotenie aby ma prekvapil. Snažila som sa na letisku nájsť taxíky a on na mňa kričal od dverí “Ahoj láska.” Vôbec sme sa vtedy nemali vidieť, bola som veľmi prekvapená pretože som v Mníchove bola iba na 2 dni a potom som sa vracala do USA.

Marián: Pár mesiacov ako sme sa dali dokopy tesne pred Vianocami som si pri hokeji zlomil nohu. Erika zrušila všetky plány spojené so sviatkami, zostala so mnou doma, piekla, varila, nakúpila vianočné ozdoby a celý mesiac bola iba so mnou doma.

Akú vlastnosť si najviac ceníte na tom druhom?

Erika: Jeho kľudnosť, spoľahlivosť a obetavosť. Vždy myslí na ľudí okolo seba a rodinu dáva na prvé miesto. Ľudia v jeho okolí vedia, že sa naňho vždy môžu spoľahnúť.

Marián: Je veľmi ambiciózna, ale vďaka svojej šikovnosti a vytrvalosti je úspešná vo všetkom pre čo sa rozhodne.

V čom ste si vzájomne podobní a v čom ste úplné protiklady?

Erika: Spoločné máme to že sme obaja veľmi zásadoví a spoľahliví a pracovití. Inak sa takmer nikdy na ničom nezhodneme :D

Marián: Pravda je že sa nikdy nezhodneme :D Spoločné však máme, že vždy urobíme kompromisy a snažíme sa vidieť veci z pohľadu toho druhého.

Čo Vám najviac pomáha zvládnuť vzťah na diaľku?

Erika: Spoločné plány a úprimnosť. Vždy keď musím niekam cestovať máme dopredu vymyslené kedy a kde sa stretneme. Vždy sa na seba veľmi tešíme, okrem toho sme vďaka moderným technológiám neustále v kontakte.

Marián: Whatsapp :D

Erika: A humor :D

Zvyknete špeciálne oslavovať Valentína?

Erika: Vôbec, nerada sa zameriavam na prejavy lásky iba na určitý deň. Myslím si, že lásku si treba prejavovať čo najviac, vždy keď sa dá. Marián: Extra to neprežívame, v tomto s Erikou súhlasím.

Paulína & Jakub

Coverstar zimného vydania magazínu Top Fashion, Paulína Lišková, patrí k typom modeliek, ktoré sú skrátka cool. Krásna brunetka sa zaujíma o svet udržateľnosti, jej telo zdobia minimalistické tetovania a okrem kariéry modelky a stylistky si rozbehla aj vlastný módny biznis. S partnerom Jakubom zdieľajú lásku k cestovaniu, kreatíve a spoločne sa objavili aj v módnom editoriáli portugalského vydania GQ, kde pózovali na gauči u nich doma. Pre Top Fashion priblížili bez čoho si nevedia predstaviť lásku.

Paulína & Jakub
Paulína & Jakub

Spomínate si na moment, kedy u vás prebehla prvá iskra?

Paulína: Prvá iskra prebehla, keď sme sa stretli na silvestrovskej oslave u Jakuba doma. Náš vzťah sa od toho momentu vyvíjal pomerne rýchlo, čo bolo pre nás oboch trocha netradičné, keďže zvyčajne sme predošlé vzťahy začínali pomalšie. Vtedy sme však museli všetko urýchliť kvôli tomu, že Jakub sa vracal naspäť na dlhšie do Austrálie a nevedeli sme, kedy sa znova stretneme.

Jakub: Ja taktiež súhlasím s momentom silvestrovskej oslavy :)

Aké vlastnosti si najviac ceníte na druhom partnerovi?

Paulína: Ja si najviac cením, že ma Jakub podporuje v rôznych veciach, ktoré si vo svojej hlave vymyslím a potom sa snažím zrealizovať. Zároveň si cením jeho kreativitu, zmysel pre estetiku a umenie ako aj to, že je to citlivý a dobrosrdečný človek.

Jakub: Ja si na Paulíne cením, že si ide nekompromisne za svojím cieľom a vie povedať ľuďom nie, čo je občas zároveň troška otravné, ale vo všeobecnosti pozitívne.

Čo vás najviac spája a v čom ste naopak celkom odlišní?

Paulína: Spája nás rovnaký, ironický typ humoru a väčšinou aj veľmi podobné názory a pohľady na svet, ktoré sa mne osobne hľadajú ťažko u iných ľudí. Odlišní sme asi najviac v tom, že pre mňa je veľmi dôležitá v živote práca, respektíve ustavične musím niečo robiť a občas si zabúdam užívať život okolo seba, zatiaľ čo Jakub má radšej to užívanie ;)

Jakub: Určite nás najviac spája veľmi podobný pohľad na život a ambícia žiť a pracovať v zahraničí. Do veľkej miery nás taktiež spája, že sme sa vždy obaja cítili viac "doma" všade inde, len nie na Slovensku. Odlišnosti vidím hlavne v tom, že Paulína rada o veciach veľa rozpráva, zatiaľ čo ja som skôr človek, ktorý preferuje menej časté a kratšie konverzácie.

Bez čoho si neviete predstaviť lásku?

Paulína: Bez všetkého, čo som vymenovala v predošlých dvoch otázkach. Láska je pre mňa o podpore partnera, o spoločnom humore, posúvanie jeden druhého vpred, ale aj o občas odlišných názoroch a neustálej práci na vzťahu. Samozrejme tam musí byť aj cit a fyzická príťažlivosť, ktorá zohráva veľmi veľkú rolu, ale láska z toho u mňa vzniká, až keď sa všetky tieto veci spoja dokopy.

Jakub: Bez fyzickej príťažlivosti a občasných hádok :).

Plánujete oslavovať Valentína?

Paulína: Ja budem v ten daný deň odcestovaná mimo Slovenska, takže si urobíme Valentína v nedeľu, avšak nejaké komerčné oslavy asi nemáme na pláne, skôr si iba objednáme cez donášku večeru a pozrieme film.

Jakub: Opäť musím len súhlasiť.

    2202

    Súvisiace články