Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Novinky / 10. január 2022

Top zimný trend: Balaclava

Ako sa úpletová kukla stala najhorúcejším trendom zimnej sezóny.

Top zimný trend: Balaclava

Hoci svojím štýlom pripomína lyžiarsku masku, kukla je priliehavý a často pletený doplnok, ktorý zakrýva hlavu, krk a ramená. V minulosti pomáhala vojakom prekonať mrazivé teploty počas krutých ruských zím a dnes sa stáva trendy doplnkom na prehliadkových mólach či streetstyle móde.

Balaclava ovládla prehliadkové móla

Zimný doplnok si našiel cestu na prehliadkové móla už v roku 2018, kedy ho prezentoval módny dom Gucci pre sezónu jeseň/zima či dokonca značka Calvin Klein. Potom, čo sa módny štýl na pár rokov vytratil z nášho trendového radaru, sa v roku 2021 vrátil späť, a to vďaka značkám ako Miu Miu, Eckhaus Latta a Marine Serre, ktoré nedávno predviedli svoje vlastné prevedenie kukly s použitím žiarivých odtieňov a vzorov.

IT moment

Zo skromnej pokrývky hlavy do sveta high fashion. Pletené kukly aktuálne prežívajú svoj IT moment a do sveta módy priniesli nečakaný zvrat. Extravagantný zimný doplnok sa okamžite stal najvyhľadávanejším módnym kúskom a získal si pozornosť svetových značiek aj módnych blogeriek. Ak si tento doplnok stále spájate s lyžiarskou módou, radi vás vyvedieme z omylu. Balaclava si našla svoje miesto aj vo svete elegancie.

Funkčnosť, trend a anonymita

Kukly sú neuveriteľne funkčné a zdá sa, že ich využitie ocení široká spoločnosť. Ak nepatríte k módnym nadšencom, ktorí sú ochotní vyhodiť za horúci trend stovky eur, máme pre vás riešenie. Predajcovia s dostupnejšími cenovými hladinami začali pridávať kukly do svojich kolekcií zimných doplnkov. Skvelú ponuku môžete nájsť na hm.com či zalando.sk

@n0cka
@n0cka
@barborafranekova
@barborafranekova

Zvykli sme si zakrývať tváre?

Vzostup a sláva kukly v týchto dňoch je skutočne pozoruhodná. Kukla svojím prevedením vracia do módy trochu anonymity, na ktorú sme si za posledný rok zvykli. Keď sa obmedzenia s nosením rúšok uvoľnia, návrat k odhalenej tvári je pre mnohých takmer neprirodzený. Stala sa pre nás naša najväčšia nepríjemnosť a konečný symbol katastrofy útechou? Sme pripravení byť opäť odvážni? Kukla môže ponúknuť postupný prechod do úplnej nahoty a príležitosť premeniť naše masky na umelecké oslobodenie.

1601

Ďalšie novinky