Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 11. jún 2024 / PR

Sinéad O’Dwyer nastavuje latku inkluzívneho dizajnu

Sinéad O’Dwyer sa stala víťazkou ceny Zalando Visionary Award 2024

Sinéad O’Dwyer nastavuje latku inkluzívneho dizajnu

Londýnska značka, ktorú v roku 2018 založila írska návrhárka Sinéad, cielene vytvára dizajnové odevy pre ženy, femme a genderovo nekonformných jedincov rôznych tiel. V rámci dlhodobého partnerstva medzi spoločnosťou Zalando a Copenhagen Fashion Week bude Sinéad O'Dwyer ako držiteľka ocenenia debutovať na móle v Kodani ako súčasť oficiálneho programu SS25 v auguste tohto roka.

Vizionársky prístup

Cena Zalando Visionary oslavuje tvorcov budúcnosti a zameriava sa na dizajnérov a značky s vizionárskym prístupom k vytváraniu pozitívneho spoločenského dopadu, na inovácie a kreativitu v módnom priemysle aj mimo neho. Vďaka pevným hodnotám značky a jasnej vízii budúcnosti módy preukázala Sinéad O'Dwyer odhodlanie vytvárať zmysluplné zmeny tým, že dôsledne navrhuje, vyvíja a vyrába oblečenie pre rôzne veľkosti. Spochybňuje štandardy v módnom priemysle a usiluje sa o skutočne inkluzívne kolekcie a rozmanité obsadenie modeliek. 

„Pre nás je to obrovská česť a má to mimoriadny význam, najmä v týchto neistých časoch pre nezávislé značky. Poskytuje nám podporu, aby sme mohli pokračovať v našej misii a ďalej stavať na práci, ktorú sme doteraz vykonali, s cieľom priniesť svetu širší a spravodlivejší pohľad na krásu. Telesná rôznorodosť je našou inšpiráciou a hnacou silou a veríme, že inkluzívny dizajn je jedinou cestou k vytváraniu etického, udržateľného, funkčného a moderného oblečenia. Tešíme sa na Copenhagen Fashion Week, kde sa budeme môcť podeliť o našu prácu s novou platformou a publikom.“ hovorí o získaní ceny Sinéad O'Dwyerová.

Porota ocenila Sinéad za vizionárske aspekty ich návrhov a neochvejnú snahu o inovácie. Tým, že sa pri tvorbe svojej kolekcie inšpirovala tvarom tela a vyhla sa tradičným spôsobom kreslenia vzorov a namiesto toho odlievala skutočné formy, preukázala inováciu a inkluzivitu ako východiskový bod svojej značky. Taktiež kreatívne posúva hranice, keď vyvinula charakteristický štýl „Shibari“, ktorý je reinterpretáciou japonskej bondage techniky a vo svojej tvorbe experimentuje s rôznymi látkami; žakárovým úpletom, strihanými saténovými pásmi so zdobením z krištáľových korálok. 
    415

    Súvisiace články