Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 22. november 2021

Ako vrstviť túto sezónu?

Nastalo obdobie vrstvenia. Avšak s neustále meniacimi sa trendami, mení sa aj spôsob, akým vrstvíme. Táto sezóna je opäť v niečom iná a špecifická, vládne jej niekoľko trendov a pravidiel, pomocou ktorých vytvoríte chic outfity na každodenné nosenie. Inšpirujte sa.

Ako vrstviť túto sezónu?

Mix vrchných vrstiev

Kedysi platilo, že pod hlavnú vrchnú vrtsvu, čiže napríklad kabát, nepatria iné vrchné vrstvy ako saká či blazere a podobne. Túto sezónu je to presne naopak, kombinovať môžete niekoľko takýchto vrchných vrstiev a ich rôzne typy zapínaní, od kombíkov po zipsy.

Monochromaticky

Elegancia stále vládne obliekaniu a je to vidieť aj pri vrstvení, ktoré je sústredené okolo monochromatického budovania looku. V praxi je to zároveň najjednoduchšia cesta, ako vytvoriť ucelený outfit bez toho, aby ste to prehnali. Tvorte tón v tóne alebo v kombináciách základných farieb.

@mariecher
@mariecher
@emitaz
@emitaz

Športové prvky

Nájsť balans medzi ležérnosťou a eleganciou na každodenné nosenie nemusí byť vždy najľahšie. Avšak jednoduchý trik vám v tom pomôže. Stačí do outfitu pridať jeden športový prvok, ktorý okamžite premení aj ten najformálnejší, elegantný look na nedbalo elegantný. Poslúži vám v tom napríklad šiltovka, športová mikina či tenisky.

Pleteniny

Už dlhšiu dobu módny svet miluje pleteniny v najrôznejších formách a častokrát aj v neočakávaných kúskoch. Stavte na zaujímavé kombinácie pletenín a pokojne do jedného outfitu skombinujte aj niekľoko typov. Napríklad na pletené šaty prehoďte ešte pletenú vestu či sveter.

@_rebeccajackson
@_rebeccajackson
@sofiamcoelho
@sofiamcoelho

Statement detail

Ak tvoríte monochromatické outfity, potrebujete k nim aj statement detail napríklad v podobe oversized šálu, šatky, kabelky či topánok. V tomto detaile máte príležitosť osviežiť a trochu rozbiť celkový look, čím mu pridáte na efektnosti.

Hra textúr

Jedným z najdôležitejších pravidiel pri vrstvení je dôraz na kombinácie textúr. Schopnosť vyskladať taký outfit, v ktorom vynikne každá z nich je veľmi dôležitá lebo koniec-koncov práve vďaka tomu vytvárate hĺbku a dimenziu. Overená kombinácia je napríklad koža + pleteniny + džínsovina.

Foto: Instagram

    735

    Súvisiace články