Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Zdravie / 21. január 2023 / PR

Saunovanie s MALINNA° na unikátnom mieste

Slovenská značka organickej kozmetiky MALINNA° nás pozvala spomaliť do sauny v Národnom divadle. Estetický a zmyslový zážitok, na ktorý len tak nezabudneme.

Saunovanie s MALINNA° na unikátnom mieste

Na streche jednej z budov Novej scény od architekta Pavla Kupku, ktorá je perlou brutalistickej architektúry v Česku, priamo v centre Prahy, funguje už 40 rokov sauna, o ktorej ste asi nikdy nepočuli. My sme si toto unikátne miesto mali možnosť vychutnať v spojení so slovenskou značkou organickej kozmetiky MALINNA°. Návšteva sauny tak bola pre nás po prvýkrát nielen miestom na relaxáciu a premýšľanie, ale hotovým kultúrnym zážitkom.

Pozývame ťa spomaliť

Tak znela pozvánka do sauny s najväčším géniom loci v Prahe, kde sme si vychutnali zaslúžený oddych a očistu tela aj mysle. K tomu nám dopomohli prírodné produkty MALINNA° z tých najkvalitnejších surových olejov, prírodných solí, esenciálnych olejov a špeciálne spracovaných bylín.

Mohlo by vás zaujímať: MALINNA° – Zdravie je veda

Kúra s Body Serom

Asi najefektívnejšou formou použitia Body Sera je práve jeho použitie v saune, kedy sú póry pokožky otvorené. Postupujte ako bežne pri saunovaní. Pred vstupom sa dôkladne osprchujte, vlhkú pokožku jemne natrite Body Serom a absolvujte jednu saunovaciu fázu. Po výstupe zo sauny sa dôkladne osprchujte a následne absolvujte pobyt v ochladzovacom bazéne. Kúru s Body Serom môžete zopakovať.

Body Serum Geranium
Body Serum Geranium

Účinné látky

V saune a vo wellnessoch odporúčame taktiež používať Skin Toner na ochranu pokožky celého tela a chodidiel. Hneď po saune môžete aplikovať ktorýkoľvek MALINNA° krém. Ideálny je intenzívny Oregano Cream, ktorý blahodárne pôsobí na napäté svaly. Otvorené póry krém rýchlo absorbujú, účinné látky pomôžu regenerácii svalstva a uľavia bolestivým miestam.

Skin Toner
Skin Toner

TOP FASION TIP:

My sme pred aplikáciou oboch produktov použili aj telovú kefu od Dr. Barbara Sturm. Hlavnou myšlienkou beauty metódy známej ako Dry Brushing je- odstrániť odumretú kožu a zlepšiť schopnosť pokožky. To všetko pomocou hrubých štetín z prírodných vlákien. Suché kefovanie nielenže pomáha telu odstraňovať toxíny, ale zároveň vám pomáha uvoľniť napätie a odbúrať stres.

Prečítajte si aj: Dry brushing a jeho benefity: Ako s ním začať?

Už cesta do sauny je pre návštevníka zážitkom

Vstup do sauny je cez vrátnicu Národného divadla a prevádzkovej budovy oproti Novej scéne, kde sa čas akoby zastavil v 80. rokoch. Vyčkajte a zhlboka sa nadýchnite, pravé majstrovstvo brutalistnej architektúry sa totiž skrýva vo vnútri sauny. Výhľad z okien, drevené obklady na stenách a pôvodné osvetlenie dokážu navodiť futuristickú atmosféru a dodávajú miestu jedinečný genius loci.

Relax spojený s umením

Ďalšie spestrenie zažívajú návštevníci pri večerných hodinách, kedy vďaka synchronizovanému zvukovému systému so starou budovou Národného divadla počúvajú priamy prenos z baletu, činohry či opery priamo pri relaxácii v saune.

„Donedávna sa do Národného divadla chodilo kvôli umeniu, teraz v ňom môžete rozmaznávať aj svoje telo.“

História sauny siaha do roku 1976

Celé tie roky do nej chodili len herci a baletky Národného divadla, ale v roku 2019 sa zrekonštruovaná a v novom šate otvorila aj verejnosti z ulice. Utajená ale zostala naďalej a jej prevádzkovatelia ju tiež chcú ukrytú pred davmi ľudí, udržať čo možno najdlhšie. Majitelia Stanislav Majer, Miroslav Sládek a Lukáš Otevřel majú spoločnú túžbu zachovať unikátnu atmosféru miesta, o ktorom málokto vie, ale ktoré sa za 40 rokov svojej existencie stalo legendárnym.

Navštívte ju aj vy

Zaujalo vás toto unikátne miesto a túžite po estetickom a zmyslovom zážitku na vlastnej koži? Sledujte instagramový profil @malinna_products, kde sa od budúceho týždňa môžete zapojiť do súťaže o pobyt v saune na národní. Nepremeškajte túto príležitosť.

www.malinnaproducts.com 

1261

Súvisiace články