Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Zdravie / 26. december 2022

Wellness trendy pre rok 2023

Aké trendy z oblasti zdravia, fitness a krásy nás čakajú v nadchádzajúcom roku 2023?

Wellness trendy pre rok 2023

Starostlivosť o telo, pleť, celkové zdravie a psychickú pohodu nebolo nikdy dôležitejšie. Od zdravej výživy, cez beauty vychytávky až po fitness. Prinášame vám päť trendov, o ktorých sa predpokladá, že budú v popredí wellness odvetvia v budúcom roku 2023. Na ktoré z nich sa necháte zlákať aj vy?

Upcyklácia potravín

Rastúci počet spotrebiteľov si osvojil životný štýl „nulového odpadu“, no plytvanie potravinami predstavuje stále obrovský problém na našej planéte. Vstúpte do upcyclingu, ktorý naberá na popularite. Hoci tento koncept nie je nový, v najbližšom roku si ho zrejme osvojí viac domácností, podnikov a reštaurácii. Upcyklácia potravín je trvalá a udržateľná zmena. Je to spôsob myslenia, ktorý spôsobí výrazný vlnový efekt. Môžete začať opätovným použitím dužiny z odšťavovania na výrobu zeleninového vývaru alebo ponechaním zvyškov zeleniny a ovocia, ktoré neskôr dehydratujete na výrobu vegetariánskych hamburgerov. Tento ľahko implementovateľný postup môže pomôcť pri šetrení energie, minimalizácii potravinovej neistoty a vytváraní zdravých a udržateľných návykov. A časom to nepopierateľne vyrieši výzvy udržateľnosti v spoločnosti a pomôže zachrániť našu Zem.

Online tréningy

Nie je to tak dávno, kedy sa milovníci športu museli počas pandémie rozlúčiť s telocvičňami a posilňovňami. Kvôli zatvoreným štúdiám počas pandémie zaznamenali osobní tréneri, fitness inštruktori a majitelia wellness centier obrovský zásah – a ak to bolo možné, museli prejsť na virtuálne hodiny. Online tréningy otvorili úplne nový svet prístupu a a umožnili mnohým ľuďom flexibilnejší rozvrh, viac času na sústredenie a uprednostňovanie starostlivosti o seba. Využívajte virtuálnu kondíciu podľa vlastného uváženia a umožnite svojmu telu prístup ku kratším, rýchlejším, súkromným „dávkam“ pohybu.

Dôraz na duševnú pohodu

Depresie a úzkosti sa za posledné roky výrazne zvýšili u takmer všetkých vekových skupín. O emocionálnom a duševnom zdraví sa začalo vo veľkej miere otvorene hovoriť, čo otvorilo dvere aj širšej verejnosti. Myšlienka dostať terapiu je oveľa normalizovanejšia a pandémia spôsobila, že ľudia sú otvorenejší v spojení so svojimi problémami. Či už vyhľadáte terapeuta, pustite si podcast so zameraním na duševné zdravie a pohodu alebo sa pôjdete len tak prejsť na čerstvý vzduch, urobíte dobre svojej duši. V roku 2023 sa to stáva doslova trendom, takže ak ešte stále váhate, verte, že v tom skutočne nie ste sami.

Zjednodušené kozmetickej rutiny

Minimalizmus. Ten bude valcovať oblasť krásy v nadchádzajúcom roku. Spotrebitelia sa väčšmi zaujímajú o udržateľnosť a jednoduchosť a to nielen v prípade produktov a zložení, ale aj ich obalov. Čoraz viac žien kladie dôraz na recyklovateľné a znovu použiteľné obaly alebo kozmetické značky, ktoré vo svojom biznise zaviedli čapovacie refill stanice. Ako odborníci na krásu a estetiku sme skutočne presvedčení, že udržateľný prístup menej je viac bude napredovať aj v 2023.

Wellness pobyty

Po dlhšej cestovateľskej pauze sa mnohí nadšenci športu a zdravia zaviazali podniknúť wellness pobyty, aby obnovili svoju duševnú, duchovnú a fyzickú pohodu. V poslednom roku sa enormne zvýšil záujem o jogové pobyty, surfové kempy, turistiku v zahraničí či cyklistiku naprieč krajinou. Ľudia prichádzajú s novým pohľadom na svet, ktorý je viac zameraný na skutočnosť „cítiť sa lepšie“. Obľúbenými destináciami sú Mexiko na tradičné mayské obrady, Peru na návštevu šamanov a sólo cestovateľov, Bali a Kostarika na meditáciu alebo praktiky duchovného života, akými je joga. Cestovanie môže mať pozitívny psychologický účinok a tieto pobyty môžu slúžiť ako prostriedok na dosiahnutie lepšieho blahobytu. Ľudia sa čoraz viac zaujímajú holistický prístup k svojmu zdraviu, inak tomu nebude ani v nadchádzajúcom období.

    1005

    Súvisiace články