Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Zdravie / 1. júl 2022 / PR

Keď sa povie: Dokonalý dekolt

Mini-invazívna augmentácia poprsia si vystačí s miniatúrnym rezom, no dosiahnete maximálny efekt a spokojnosť.

Keď sa povie: Dokonalý dekolt

To najkrajšie a najsexi na žene je, keď z nej vyžaruje zdravé sebavedomie. Súhlasíte? Samozrejme, malo by prameniť zvnútra, z vlastnej spokojnosti - vo vzťahu, v práci, ale aj s vlastným telom. A to vrátane poprsia. Ibaže, tu si mnohé ženy povzdychnú. Ženské prsia totiž dokážu nadchnúť, no aj potrápiť. A vo výnimočných prípadoch aj narušiť vzťah. Či už pre nespokojnosť muža, ale oveľa častejšie pre nízke sebavedomie nositeľky týchto vnadov. „Keby som sa mala znovu rozhodnúť, išla by som do toho ešte raz,“ hovorí mladá Simona, ktorej sebavedomie ubíjala práve plochá hruď a ktorá sa pred časom rozhodla pre augmentáciu. Ako dodáva, bolo to len jej rozhodnutie, a ani sekundu ho neľutuje. Samozrejme, aj ona mala na začiatku obavy, ako to dopadne, či sa operácia podarí, či jazva nebude príliš viditeľná, či výsledok bude stáť za to. Ako sme zistili, dnes už estetická medicína prináša popri klasickej augmentácii novinku – mini-invazívne zväčšenie prsníkov, ktoré si vystačí s miniatúrnym rezom, a teda nenápadnou jazvou, no maximálnym efektom a spokojnosťou. Benefitom je, nepochybne, aj minimálne riziko komplikácií.

Mini-invazívne zväčšenie prsníkov
Mini-invazívne zväčšenie prsníkov

Ideálne prsia? Ako je to naozaj v praxi?

„Najčastejším dôvodom úpravy prsníkov je skutočne nespokojnosť samotnej ženy so stavom prsníkov. Málokedy sa vyskytne, že ide o požiadavku alebo želanie partnera, ktorému sa žena snaží vyhovieť, čo je veľmi rozumné,“ hovorí primár plastickej chirurgie bratislavského Inštitútu zdravia a krásy Frais MUDr. Martin Dziuban, ktorý sa plastickej chirurgii venuje vyše 25 rokov. Ako dodáva, ženy sú najčastejšie nespokojné s objemom alebo tvarom prsníkov. Hoci sa mnohé ženy pre svoje prsia trápia, ako na základe praxe hovorí, ideálne prsia neexistujú. „Ideálne prsia sú také, ktoré sa páčia ich nositeľke. V súčasnosti máme k dispozícii veľké množstvo druhov a tvarov implantátov, čiže je tu snaha vyhovieť estetickej požiadavke pacientky a nie predstavám plastického chirurga,“ hovorí. Samozrejme, má to anatomické obmedzenia, ktoré sú dané prírodou a neovplyvní ich ani doktor, ani pacientka. Väčšina žien sa ale napokon dopracuje k želanému tvaru a objemu. „Trendom sú prirodzené a zároveň sexi prsia s veľkosťou primeranou postave a hmotnosti ženy,“ dodáva doktor Martin Dziuban. Novinkou popri klasickej augmentácii je spomínaná mini-invazívna augmentácia realizovaná cez polovičný rez. „Implantáty sa pri tejto unikátnej metóde vkladajú cez rez v podprsnej ryhe, ktorý je až o polovicu menší, a to vďaka sterilnému vrecúšku v tvare lievika, tzv. Insertion Sleeve,“ spresňuje primár oddelenia plastickej chirurgie Frais. Pre ženu prináša viacero benefitov.

Primár oddelenia plastickej chirurgie

MUDr. Martin Dziuban

Minirez, maxi efekt

Mini-invazívna augmentácia je prelomovou a šetrnejšou metódou zväčšenia prsníkov pomocou implantátov. „Kým pri bežnom zväčšení prsníkov sa vedie rez cca 5 až 6 centimetrov dlhý, pri novej mini-invazívnej augmentácii vieme implantáty vložiť cez rez v dĺžke od 2,5 cm,“ vysvetľuje odborník. Dôvodom je spomínané sterilné vrecúško v tvare lievika, tzv. Insertion Sleeve. „Táto inovatívna metóda je vhodná pre implantáty s objemom až do 500 ml. Aj tie najväčšie vieme do prsníkov vložiť iba cez 3,5 cm rez,“ podotýka.

Čo vás čaká?

MUDr. Martin Dziuban zároveň poukazuje aj na jedno časté „ALE“, ktoré v ambulancii odznieva. A to strach z operácie, keďže sa robí v celkovej anestézii. „Samozrejme, zásadným predpokladom je dobrý zdravotný stav, aby pacientka mohla absolvovať celkovú anestéziu. Avšak všetky predoperačné vyšetrenia robíme priamo na našej klinike v anestéziologickej ambulancii. Okrem toho, pacientke ešte pred operáciou vysvetlím celý jej priebeh, všetko čo ju čaká,“ hovorí MUDr. Martin Dziuban. Operácia trvá približne dve hodiny. Výhodou mini-invazívnej operácie je minimalizácia rizík, keďže sa implantát vkladá do prsníka cez sterilné vrecúško a nedotýka sa tkaniva okolo rezu. „Minimalizujeme tak riziko vzniku kapsulárnej kontraktúry,“ spresňuje doktor Martin Dziuban. Malá jazva rovnako znižuje pooperačné riziká. „Komplikácie po operácii sú veľmi zriedkavé, pacientky väčšinou majú iba bežné pooperačné bolesti, môžu sa vyskytnúť podliatiny, opuch alebo znížená citlivosť bradaviek,“ podotýka s tým, že do pár dní komplikácie obvykle úplne zmiznú. Hoci ide o jednodňovú chirurgiu, počas prvých týždňov je potrebné sa fyzicky šetriť, teda vyhýbať sa aktívnemu športu či tlaku na prsia. Šesť až osem týždňov je tiež potrebné nosiť špeciálnu podprsenku, no následne už môžete nielen začať aktívne žiť, ale sa aj tešiť zo svojej premeny. Pretože, bez debaty, prsia sú symbolom ženskosti aj silnou erotogénnou zónou, a práve spokojnosť s nimi a vlastným telom dodáva žene zdravé sebavedomie.

    992

    Súvisiace články