Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 7. február 2022

Poznáme tohtoročného víťaza Zalando Sustainability Award

Značka ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSEN získala ocenenie Zalando Sustainability Award počas kodaňského týždňa módy.

Poznáme tohtoročného víťaza Zalando Sustainability Award

Najväčšia európska online platforma pre módu a životný štýl predstavila víťaza tretieho ročníka ocenenia Sustainability Award. Značka ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSEN zaujala hlavne svojim prístupom k udržateľnosti a používaním inovatívnych techník farbenia. Ide o tretí ročník spolupráce medzi Zalandom a Kodaňským týždňom módy, ktorého dôležitou súčasťou je samotné ocenenie. Jeho cieľom je vzbudiť záujem módnych značiek o využívanie udržateľnejších možností a prispôsobenie svojich stratégií na budovanie udržateľnejšieho priemyslu.

Porota sa zhodla, že kolekcia predvedená na kodaňskom týždni módy odzrkadľuje étos značky - recyklovať všetko, čo sa dá. Výherca získal 20 000 eur a spoluprácu so Zalandom, v rámci ktorej vytvoria exkluzívnu kolekciu so zameraním na využitie dostupných udržateľných riešení vrátane výberu materiálov, výrobných procesov, technologických riešení a sledovateľnosti. Zalando sprístupní široký výber kolekcie jeseň/zima 2022, predstavenej na kodaňskom týždni módy, svojim 46 miliónom zákazníkov naprieč 23 krajinám.

Zalando Sustainability Award

Kolekcie finalistov ocenenia Zalando Sustainability Award boli predstavené na kodaňskom týždni módy primárne ako súčasť digitálnej šou. Kolekcie boli zároveň vystavené v Zalando Greenhouse, digitálnej výstavnej sieni, ktorá umožňuje zákazníkom z celého sveta prezrieť si kolekcie a módnu prehliadku v rámci živého prenosu. Vo virtuálnom priestore sa tiež konali workshopy či rozhovory, kde sa zákazníci mohli dozvedieť viac o finalistoch a ich udržateľných prístupoch.

Zalando Sustainability Award je aj naďalej dôležitou súčasťou sveta módy a potvrdzuje to uvedením novej kolekcie jar/leto 2022 od minuloročného víťaza Nikolaja Storma, ktorá je už dostupná na stránkach Zalanda. Kapsulová kolekcia je momentálne v štádiu prípravy a jej uvedenie sa očakáva v priebehu tohto roka.

    1076

    Súvisiace články