Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 11. august 2022 / PR

Týždeň módy v Kodani predstavil druhého finalistu

Zalando, popredná európska online platforma pre módu a životný štýl a Copenhagen Fashion Week predstavili návrhára MWORKS ako jedného z finalistov tohtoročnej ceny Zalando Sustainability Award na Copenhagen Fashion Week.

Týždeň módy v Kodani predstavil druhého finalistu

Štvrtá sezóna partnerstva medzi Zalandom a Copenhagen Fashion Week, ktorého jadrom je ocenenie. Ocenenie, ktoré je otvorené pre medzinárodných žiadateľov, má za cieľ povzbudiť módne značky, aby skúmali udržateľné alternatívy a uznávali stratégie, ktoré prispievajú k udržateľnejšiemu priemyslu.

MWORKS

Hlavná téma jeho kolekcie vychádza z motta: „Chlapci v šortkách milujú kvety“. Slogan napísaný na vintage tričku, ktoré Martin Liesnard (kreatívny riaditeľ) našiel na blšom trhu v bruselskej štvrti Marolles. Táto veta bola veľmi chytľavá, jednoduchá a priama, presne taký tón, aký chcel MWORKS okolo svojho neštruktúrovaného letného šatníka.

V kolekcii sme zahliadli „pončo parku“ vyrobenú z britského gabardénu, košeľu s kapucňou, neo-tenisové šortky a nohavice na zips. Dizajnérsky tím chcel kvetinovú tému priblížiť z pohľadu floristu. Jeho poetický a zmyselný prístup zmiešaný s realitou každodennej rutiny floristickej dielne. Preto je kolekcia ovplyvnená aj pracovným oblečením: tvarmi a farbami. Nájdete v nej farby ako sivá, elektrická modrá, sivobiela a farebné bloky s nádychom citlivosti, napríklad s pruhmi saténového popelínu v tyrkysovej modrej.

Scénografia prehliadky: Trvalo udržateľný a nulový odpad

Koncept prehliadky bol predstavený zmiešaním svetelných vlajok visiacich zo stropu s kvetináčmi, ktoré odkazujú na hlavnú tému kolekcie a vesmír, ktorý je súčasťou DNA značky. Vlajky boli vyrobené z tkanín v miestnej Kodani. Budú opätovne použité pre budúce projekty značky. Kvety zapožičalo miestne dánske kvetinárstvo s cieľom vytvoriť 100% scénografiu s nulovým odpadom.

    600

    Súvisiace články