Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Novinky / 3. február 2022

Zalando je už tretí rok sprievodcom Copenhagen Fashion Week

Kodaňský Fashion Week je už tradične inšpiratívnou oslavou udržateľnej módy a Zalando vám ju na sezónu AW22 približuje digitálne aj fyzicky.

Zalando je už tretí rok sprievodcom Copenhagen Fashion Week

Vo virtuálnom showroome Zalando Digital Greenhouse si môžete pozrieť nielen prehliadky ale aj zákulisie prác módnych návrhárov. Traja finalisti tohtoročnej ceny Zalando Sustainability Award - Fassbender, ISO.POETISM BY TOBIAS BIRK NIELSEN a Tomorrow Denim predstavujú svoje kolekcie a udržateľnosť módy v každodennom živote. Okrem toho Greenhouse ponúka dva workshopy s významnými menami odvetvia na tému starostlivosti a opravy oblečenia a udržateľnejšieho stylingu. Workshop Care & Repair je dostupný od stredy 2. februára a Style More Sustainably od štvrtka 3. februára na zalandogreenhouse.com. Hlavným hubom kodaňského fashion weeku sa tento rok stal dychberúci kostol Nikolaj Kunsthal z trinásteho storočia. Všetci traja finalisti Zalando Sustainabiliy Award v ňom budú v priebehu týždňa predvádzať digitálne prehliadky tiež dostupné cez Zalando Green House.

CPHFW Panel Talk túto sezónu hostí diskusiu o cirkularite s cieľom preskúmať akú úlohu môže zohrávať pri riešení problémov udržateľnosti módneho priemyslu. Sandra Gonza (manažérka programu Impact v Global Fashion Agenda) bude diskusiu moderovať a medzi hosťami budú lídri odvetvia ako Emily Chan (Sustainability Editor vo Vogue), Lauren Bartley (Head of Responsibility v GANNI) a Laura Coppen (Head of Circularity v Zalande). Témou rozhovoru je hospodárstvo cirkularity, čo skutočne znamená pre módu a ako ho využiť na vytvorenie zmysluplnej zmeny. Na zalandogreenhouse.com je dostupný od 1. februára.

Minuloročný víťaz ceny Zalando Sustainability Award Nikolaj Storm tiež predstavuje svoju novú kolekciu. Značka sa snaží predchádzať plytvaniu a produkty vyrába z udržateľnejších recyklovaných materiálov. Kolekcia je rôznorodá a genderless a porotcovia sa zhodli, že práve Nikolai Storm Copenhagen môže presvedčiť spotrebiteľov, že udržateľnejšie oblečenie môže byť tiež odvážne a farebné.

Zalando zároveň pozýva fyzických návštevníkov fashion weeku do jedného z troch mestských stredísk v okolí Kodane. V Zalando City Hubs sa môžete dozvedieť viac o finalistoch tejto sezóny, zažiť VR Greenhouse a sledovať všetky živé prenosy prehliadok. City Hubs nájdete na Rådhuspladsen, Halmtorvet a Sankt Hans Torv.

Zalando Sustainability Award
Zalando Sustainability Award
326

Ďalšie novinky