Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 5. september 2023

MBPFW: Day 3

Historická elektráreň v Holešoviciach priniesla v tretí deň Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku výtvory mladých vychádzajúcich talentov aj stálic vo svete módy. Magazín Top Fashion si nenechal ujsť ani intímnu prezentáciu dizajnéra Michaela Kováčika v komnatách pražského hotela Andaz.

MBPFW: Day 3

Michael Kováčik

Vitajte vo svete uzavretej spoločnosti, ktorá Vás víta s otvorenou náručou. Po veľkolepej oslave desiateho výročia tvorby predstavil slovenský návrhár Michael Kováčik svoju najnovšiu kolekciu s názvom “CLUB DE MEMBRES” SS24 formou expozície živých sôch koncipovanej ako pohľad do Michaelovho sveta túžby a pôžitkov. Komnaty pražského hotela Andaz v úzky kruh priaznivcov značky Michael Kovacik. Bavlna, hodváb a flitre sú odeté do nových foriem odrážajúce osobitý prístup každého z nositeľov značky.

UMPRUM

Ateliér designu odevu a obuvi Vysokej školy umeleckopriemyselnej v Prahe pod vedením profesorky Liběny Rochovej prezentuje kolekcie na celoročnú ateliérovú tému Moja značka. Cieľom tohtoročného zadania bolo vybudovať značku na cielený okruh zákazníkov s dôrazom na udržateľnosť. Výsledkom celoročnej práce boli originálne, alternatívne a nezávislé kolekcie zamerané na cieľového zákazníka. Nemalý dôraz bol vo všetkých prípadoch kladený na marketingovú stránku –identitu značky, branding, cenotvorbu a ďalšie aspekty nevyhnutné pre budovanie serióznej odevnej značky.

Van Graaf 

Dominika Kozáková

Ekologické, ručne vyrábané kúsky lokálneho pôvodu z novej kapsulovej kolekcie Dominiky Kozákovej potvrdzujú jej lásku k podivným strihom, volánom a brošniam rovnako ako nadhľad a alternatívne vibrácie planéty Dominika. Každý kúsok kolekcie rúhajúcej sa modernému módnemu vesmíru a prinášajúci hravosť, nevinnosť a mystérium, v sebe nesie konkrétne, starostlivo vyobrazené aspekty Dominikinho života.

Jan Smejkal

„Stabilita? Niekto v nej žije, niekto ju nemá. Pre jedného realita, pre druhého obyčajný sen,“ píše riadky k svojej novej kolekcii módny dizajnér Jan Smejkal, ktorý vníma odev ako formu expresie každodenných pocitov na verejnosti. Štít, či brnenie proti vonkajším problémom a pohľadom zo strany okolia. Nositeľovi dodáva silu a istú dávku sebavedomia vyjsť do ulíc a cítiť sa byť sám sebou. Svoju najnovšiu kolekciu už tradične zameral na unisex oversized módu z kvalitných materiálov. Vytvára každodenné odevy za základe rôzneho konceptuálneho prístupu, alebo nepredvídateľných kreatívnych impulzov.

Technická Univerzita v Liberci

„A lehounce si vlnky hrají jezerní dálkou pode věží,s nimi si vlnky šepotají,vězně uspávati se zdají,jenž v hlubokých mrákotách leží,“ Karel Hynek Mácha. Lyricko epická skladba Máj vydaná v roku 1836 bola považovaná za vrcholné dielo českého literárneho romantizmu, čo je odkazom aj na najnovšie výtvory študentov v Technickej Univerzity v Liberci.

    691

    Súvisiace články