Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 29. január 2024

Fendi Couture jar/leto 2024

Dialóg medzi poéziou a realitou pokračuje vo FENDI Couture aj túto sezónu. Je to amalgám, ktorý sa vyhýba kostýmu, prijíma pragmatizmus a je realizovaný najvyššími zručnosťami remeselníkov z ateliérov FENDI.

Fendi Couture jar/leto 2024

„Premýšľal som o futurizme Karla Lagerfelda s FENDI,“ hovorí Kim Jones, umelecký riaditeľ módneho a dámskeho oblečenia FENDI. „V zbierke je humanizmus v srdci tejto budúcnosti. Kolekcia je o štruktúre a dekorácii, kde sa stávajú neoddeliteľnými. Chcel som nápad precíznosti a emócií zároveň.“

Od jednoduchosti v geometrii prechádza kolekciou futurizmus, ktorý spája konštanty minulosti a vytvára súčasnosť a budúcnosť. Tu sa štruktúra stáva dekoráciou a dekorácia štruktúrou.

Zatiaľ čo krajčír sleduje tvar ženského tela prostredníctvom prísneho strihu, ergonomicky objíma nositeľku v tradične mužských krajčírskych látkach, ako je mohér. Šaty s vyvýšeným rebrovaným úpletom, vyrobené z najkvalitnejších kašmírových priadzí, sa elegantne zavinujú s viazanými postrojmi „Shibari“, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou siluety.

Nová forma celoplošných strapcov pripomínajúcich perie sa objavuje ako nový druh srsti. Organicky tvarovaný, ultraľahký a plynule tvarovaný dôslednou, no jemnou ručnou výšivkou, sa kľukato pohybuje s nositeľom.

Couture ensemble

V tejto kolekcii sa myšlienka jemného šperku dostáva do sféry vzácnych praktických predmetov. Okuliare „Singular Vision“ v 18-karátovom bielom zlate a bielych diamantoch, navrhla Delfina Delettrez Fendi, umelecká riaditeľka klenotníctva FENDI.

Kabelka Baguette

Umelecká riaditeľka doplnkov a pánskeho oblečenia FENDI, Silvia Venturini Fendi, odzrkadľuje odevné materiály – od poddajného krokodíla s norkovou podšívkou po strapcové výšivky a pristupuje ku kabelkám Baguette ako k luxusným osobným predmetom.

Na móle sú tiež predstavené tašky FENDI Gems Baguette s intenzívnym remeselným spracovaním a vzácnymi materiálmi. Predstavenie obsahuje tašku Mini Baguette z 18-karátového bieleho zlata, bielou sponou pokrytou diamantmi a platinovým listom.

Pozrite si najnovšiu prehliadku FENDI Couture pre sezónu jar/Leto 2024:

    542

    Súvisiace články