Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 18. august 2023

Paolina Russo spája minulosť s budúcnosťou

Počas svojej púte svetom zbierala protagonistka značky Paolina Russo vizuálne stopy, ktoré pretavila do monolitických modelov SS23. Kolekcia s názvom “Monolithics” pevne potvrdila svoje miesto na Kodaňskom fashion weeku aj výhru prestížnej Zalando Visionary Awards.

Paolina Russo spája minulosť s budúcnosťou

Na podlahe s dúhovými farbami a runovými motívmi odkazuje na koberce prímestského domova, kde strávila detstvo. Prehliadka nás previedla folklórnou krajinou plnou pastelových fresiek, prehistorických jaskynných kresieb a stojacich kameňov z recyklovaných fliaš. Kolekcia, rovnako ako aj prostredie show, evokovali minulosť a budúcnosť zároveň. Modely sa priestorom pohybovali v sprievode soundtracku z kombinácie ľudových tónov flauty, spevu vtákov, cloud rapu a éterickej new-age hudby. Žena Paoliny Russo je jemná bojovníčka. Silná a ohybná zároveň. Modelky mali na sebe prevažne gradientný denim vytvorený s využitím látok a výrobných procesov s nízkou spotrebou vody. Okrem nich sú v kolekcii bolerá, minisukne a oversized džíny s pastorálnymi kvetinovými motívmi vytlačenými airbrushom a laserom, ktoré reinterpretujú starobylé kamenné rytiny. K posilnenu udržateľnosti prispieva absencia kovových gombíkov, ktoré sú tentokrát vyrobené z ľahkých bavlnených priadzí, a tým pádom na konci životného cyklu biologicky rozložiteľné. Zapínanie na oblečení je vyvinuté v spolupráci s umelkyňou Yumou Burgessovou, ktorá mala na starosti celú neolitickú prehliadkovú scénu. Jedná sa o relikvie z CNC vyrezávaného dreva a kovu, ktoré podčiarkujú celkový folkloristický a futuristický jazyk Paoliny Russo.

Značka sa viaže nielen k udržateľnosti, ale aj nositeľnosti jednotlivých kúskov navrhnutých s ohľadom na rôznorodosť tvarov ľudského tela. Praktickosť teplákov, mikín a tričiek v pastelových farbách nemusíme dvakrát vysvetľovať, ale oslovili nás aj polopriehľadné patchworkové šaty a sukne, ktoré sa dajú nosiť osamote alebo vrstviť s nohavicami.

Éterickosť kolekcie je čitateľná aj v doplnkoch. Špicaté medailóny Beyblade už značka predstavila v kolekcii Jeseň/Zima 2022, v súčasnosti ich však reinterpretovala parížska šperkárka Colombe d’Humières ako kovové spony na odevoch a krehké špirálové náušnice. Umocnila tak auru starodávnych relikvií a podstatu Paoliny Russo - rekontextualizáciu. Remeselné praktiky z minulosti dláždia cestu estetike budúcnosti.

    2045

    Súvisiace články