Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 5. marec 2024

Objavte najnovšiu kolekciu Dior AW 2024-2025

Pre túto sezónu sa kreatívna riaditeľka módneho domu Dior, Maria Grazia Chiuri, zamyslela nad prechodným obdobím konca šesťdesiatych rokov, keď móda opustila ateliér, aby dobyla svet. Výzvou pre módu bolo vyrobiť šaty, ktoré by sa dali reprodukovať a boli predovšetkým vhodné pre tempo života, kde bola prvoradá predstavivosť.

Objavte najnovšiu kolekciu Dior AW 2024-2025

V dynamickom kontexte čoraz zložitejšej a neustále sa meniacej spoločnosti došlo k posunu. Vizuálna kultúra po novom spájala umenie, módu, architektúru a hudbu.

Inšpirácia

Umelkyňa, dizajnérka a kozmopolitná tvorkyňa Gabriella Crespi, fascinujúci zdroj inšpirácie pre Marca Bohana, symbolizuje pre Mariu Grazia Chiuri priekopnícku generáciu nezávislých žien odhodlaných presadiť sa svojou prácou. Mnohé z jej predmetov a umeleckých diel prispeli za tie roky k úspechu Diorových adries.

Kľúčový doplnok 

Najnovšia kolekcia Dior pre sezónu jeseň/zima 2024-2025 oslavuje tvary a materiály, ktoré pri otvorení butiku Miss Dior v Paríži dali impulz novému spôsobu obliekania a ženy urobili výnimočnými. Nevyhnutným doplnkom v kolekcii je opäť šatka.

V každodennom živote, v práci alebo na cestách je šatka nastaviteľná a kompaktná, chráni, obopína a zdobí podľa potreby. Voľné a plynulé siluety uľahčujú pohyb smerom k novým horizontom a zvýrazňujú ženské telo bez toho, aby ho obmedzovalo.

Farby kolekcie

Farby kolekcie odrážajú sortiment Marca Bohana. Dominuje biela, béžová, ružová s tónmi prispôsobenými make-upu a nechýbajú ani odtiene zlatej. Na výber sú kúsky v dvojitom kašmíre, ako aj v gabardéne, vrátane šiat, nohavíc, kabátov, búnd a sukní strihaných nad kolená. Logo Miss Dior je reprezentované ako manifest-podpis v palete modrej, červenej a hnedej. Cvočky sú nahradené korálkami a výšivka pôsobí odvážne.

Set dizajn

Modely sa pohybujú uprostred dekorácie, ktorú vymyslel indický umelec Shakuntala Kulkarni, ktorý skúma ženské telo a jeho vzťah k rôznym priestorom. Vzhľad vyjadruje žiarivú silu pluralitnej, autonómnej a všestrannej ženskosti a reaktivuje kľúčový moment tvorivej slobody, ktorej emblémom je Miss Dior.

Objavte najnovšiu kolekciu Dior AW 2024-2025 predstavenú v Paríži:

#DiorAW24

    1335

    Súvisiace články