Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 7. jún 2023 / PR

NUFF: „Naša vízia je jasná, byť obľúbenou značkou šiltoviek, s kvalitou, na ktorú sa dá spoľahnúť“

Petra a Michal Salvovci stoja za módnou značkou NUFF, ktorá pre milovníkov štýlových kúskov ponúka trendové detské a dospelácke šiltovky. Už od vzniku značky bolo jej hlavným motívom prepojenie dieťaťa s rodičom. Okrem tandemových modelov sa ale v ich ponuke nachádzajú aj individuálne modely pre deti, tínedžerov, rodičov i raritnejšie bábätkovské šiltovky. Série šiltoviek každú sezónu obohacujú o nové modely a podľa úspešnosti aj dopĺňajú obľúbené verzie modelov.

NUFF: „Naša vízia je jasná, byť obľúbenou značkou šiltoviek, s kvalitou, na  ktorú sa dá spoľahnúť“

Mať kvalitnú šiltovku si však vyžaduje aj adekvátnu starostlivosť. O tom, ako vybrať dieťaťu správnu veľkosť čiapky, ako sa o šiltovku najlepšie starať a kde si možno šiltovky NUFF skúsiť a kúpiť, nám porozprávali zakladatelia značky NUFF- Petra a Michal Salvovci.

Na úvod si povedzme, ako vybrať vhodnú šiltovku pre dieťa?

Dôležité je povedať, že vek, ktorý pri veľkostiach udávame je len orientačné číslo. Keď neviete ako vybrať veľkosť, je potrebné pomerať dieťatku obvod hlavičky nad uškami a zhruba 2 cm nad obočím. Ak obvod presiahne určitú veľkosť alebo má presne danú veľkosť, je vhodné zvoliť najbližšiu väčšiu veľkosť. Napríklad, ak má dieťatko obvod hlavičky 48 cm, je vhodné mu zobrať už väčšiu veľkosť, čiže 53, nakoľko hlavička u detí pomerne rýchlo rastie. Všetky naše šiltovky majú vzadu klasické “cuplíkové” zapínanie, čiže sa dajú roztiahnuť alebo stiahnuť, zhruba o 2 cm. My sa ale riadime pravidlom “radšej viac stiahnuť, ako príliš roztiahnuť”. Veľmi roztiahnutá šiltovka stráca tvar a nenosí sa pohodlne. Zároveň väčšie číslo vydrží viac sezón.

Sú zástancovia prania šiltoviek v práčke, iní ich čistia výlučne ručne? Čo odporúčate vy?

Šiltovky s výstužami, ako robíme my, sa neperú v práčke. Voda materiály a švy zmäkčí a ťažké mokrá bielizeň prehadzujúca sa v práčke ju zdeformuje. Takáto deformácia je nevratná a šiltovka už nikdy nebude mať pôvodný tvar. Zaprášené šiltovky treba lokálne prekefovať kefou s jemným vlasom, napríklad vyradenou zubnou kefkou. Inak znečistené stačí jemne pošúchať vlhčenou handričkou alebo špongiou, prípadne použiť trošku tekutého prášku na pranie a zotrieť vodou. Nechať voľne vyschnúť.

Mnohí z nás preferujú šiltovky ako ochranu pred slnkom, avšak môže ísť aj o štýlový doplnok na obdobie celého roka. Odlišujú sa vaše modely na leto a celoročné nosenie?

My šiltovky určite považujeme za módny doplnok. Ako som už spomenula, náš tatino ich nosí denne a počas celého roka. Čo sa týka typu, tak je logické, že truckery ľudia preferujú na horúce slnečné letné dni, hlavne kvôli priamemu odvetraniu cez sieťku. Ale zase treba povedať, že ani v lete sa netreba báť plnej snapback šiltovky, poobede, na večernú prechádzku, do prírody ale pokojne aj na slniečko. Bavlna, z ktorej sú vyrábané je príjemná na nosenie a zároveň dostatočne priedušná.

Vieme sa s vami a vašim sortimentom stretnúť okrem online predaja aj osobne, na nejakých festivaloch, podujatiach a akciách?

Veľmi radi sa zúčastňujeme rôznych predajných akcií, zameraných na detský sortiment alebo podporu slovenských značiek. Mať priamy kontakt so zákazníkom je na nezaplatenie. Môžeme im povedať náš príbeh, odporučiť správnu veľkosť a zároveň získavame aj zaujímavé postrehy. Počas korony sa to samozrejme nedalo, ale už sa to dostáva opäť do starých koľají. Ak sa niekam chystáme predávať, vopred o tom informujeme na našich sociálnych sieťach.

Na záver si povedzme vašu víziu do budúcnosti. Čo máte v pláne, na čo sa vy i my môžeme tešiť?

Vízia je pomerne jasná – byť obľúbenou značkou šiltoviek pre deti a rodičov s kvalitou, na ktorú sa môžu naši zákazníci spoľahnúť. Veľmi sa tešíme, keď sme niekde na výlete alebo dovolenke a vidíme naše šiltovky niekde v parku, na ihrisku, v meste alebo na pláži. Určite sa môžete tešiť na nové modely šiltoviek. Neustále zbierame feedbacky od zákazníkov a stále sa snažíme naše šiltovky vylepšovať po dizajnovej aj technickej stránke. Plány do budúcnosti ale necháme zahalené rúškom tajomstva.

Zhovárala sa: Petra Adamcová

Viac informácií: www.nuff.sk

    8697

    Súvisiace články