Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 10. október 2022 / PR

Módne značky By Malene Birger a Holzweiler už aj na Slovensku

Módny concept store Akat Studio priniesol na lokálny trh úspešné škandinávske značky, ktoré sme doposiaľ nakupovali len online.

Módne značky By Malene Birger a Holzweiler už aj na Slovensku

Sustainable concept store Akat Studio založili kamarátky Kat a Andrea s ideou priniesť na Slovensko koncept, ktorý bude inšpirovať ľudí ako sa nadčasovo a zodpovedne obliekať. Medzi ich starostlivo vyberané niche značky najnovšie pribudli dve škandinávske ikony.

Holzweiler

Módny dom so sídlom v Osle založený dvoma súrodencami zaznamenal veľký úspech na nórskom trhu už od uvedenia ich prvej kolekcie zo zmesí kašmíru, hodvábu a vlny. Kolekcie venujú pozornosť kvalite, materiálom a vytvárajú progresívne nápady s klasickými ideálmi odrážať krásu každodenného života. „Posledné roky sa tejto značke skutočne darí a je na vrchole. V Holzweiler investujú do prepracovaného dizajnu, čo sa nám veľmi páčilo,“ začala rozhovor jedna zo zakladateliek Akat Studia, Andrea Sassenroth.

Fresia Check Cappucino
Fresia Check Cappucino
Advise Wool Trousers Black
Advise Wool Trousers Black
Ella Trousers Sand
Ella Trousers Sand

Túto nórsku módnu značku nájdete najnovšie aj v módnom concept store Akat Studio.

Street grunge móda

„V našom concept store chceme priniesť balans zaujímavých elegantných aj športových kúskov a ponúknuť naším zákazníkom mix štýlov, z ktorých si môžu vyberať. Hľadali sme preto značku na vyváženie, ktorou by sme doplnili náš výber. Kolekcie Holzweiler sa sústreďujú na udržateľnosť a recykláciu. Dodávajú kúskom street grunge štýl, ale zároveň si zachovávajú svoj minimalizmus,“ prezradila spoluzakladateľka Akat Studia, Kat Hanzen.

Fresia Check Cappucino- HOLZWEILER
Fresia Check Cappucino- HOLZWEILER

Do módnej a lifestylovej značky Holzweiler tento rok investovala aj spoločnosť Sequoia Capital China, ktorej portfólio zahŕňa aj parížska značka Ami aj luxusný e-commerce Ssense.

Concept store Akat Studio na Nedbalovej 10 v Bratislave
Concept store Akat Studio na Nedbalovej 10 v Bratislave

Značka s identitou

Každá zo značiek v módnom concept store Akat Studio nesie svoju vlastnú identitu. „V rámci kolekcie vždy vyberáme tie najviac nadčasové kúsky, ktoré sú použiteľné a nositeľné, ale zároveň v niečom iné. Vďaka tomu k nám zavíta aj nový zákazník, ktorý sa s daným brandom stotožňuje,“ hovoria majiteľky. Vízia nórskej značky mieri do luxusného sektoru a s prichádzajúcou zmenou a rastúcou kvalitou sa menia aj ceny. „Ide o nový level značiek, ktoré svojím prepracovaným dizajnom a kvalitou materiálov prinášajú aj vyššie ceny,“ prezradila Andrea v rozhovore pre Top Fashion.

Froidis Knit Dress Taupe
Froidis Knit Dress Taupe
Loen Down Jacket Lt. Brown
Loen Down Jacket Lt. Brown
Loen Down Jacket Beige
Loen Down Jacket Beige

Doplňte svoj jesenný šatník

S prichádzajúcim jesenným počasím a chladnejšími dňami je dôležité doplniť svoj šatník o nové kúsky z kvalitných materiálov. „Z kolekcie Holzweiler u nás nájdete pletené svetríky, páperové zimné bundy a doplnky v podobe veľkých šálov. Práve o jesenné a zimné doplnky bolo u nás minulú sezónu obrovský záujem.“

Deja Cable Knit Sweater Ecru- HOLZWEILER
Deja Cable Knit Sweater Ecru- HOLZWEILER

By Malene Birger

Druhou horúcou novinkou v módnom concept store Akat Studio je dánska značka By Malene Birger, ktorá prináša umelecký pohľad do súčasnej klasiky a pre módny svet má dizajnérsku hodnotu. Moderné a rafinované kolekcie sú rozpoznateľné a charakterizované ako bohemian minimalist. Značka vytvára dlhotrvajúce investičné kúsky s uvedomelým prístupom a v nositeľkách evokuje ženskosť a nie len škandinávsky striktný minimalizmus. „Pri tvorení módnych kolekcií sa hrajú s rukávmi, siluetou a dĺžkou jednotlivých kúskov,“ približuje Andrea.

Trullem Wool Coat Beige
Trullem Wool Coat Beige
Camone Sweater Tannin
Camone Sweater Tannin

„Posledné tri roky stoja za značkou By Malene Birger dve sestry- Maja a Ellen Dixdotter, ktorých dizajn kolekcií je letmo prepojený s ich vlastnou značkou kobercov Cappelen Dimyr. Mäkké, huňaté štruktúry a strapcové detaily v neutrálnych tónoch idú ruka v ruke s najnovšom kolekciou a my tam vidíme istú paralelu,“ hovoria s úsmevom zakladateľky Akat Studia.

Trullem Wool Coat Beige
Trullem Wool Coat Beige
predáva Akat Studio
predáva Akat Studio

Tailoring

Septembrový návrat do práce si môžete skrášliť nákupom biznis kúskov a doplnením kapsulového šatníka s nádychom ženskosti. V módnom concept store nájdete rafinované saká, oblekové nohavice, hodvábne blúzky, svetríky a nepodšité vlnené kabáty, ideálne do prechodného počasia. To všetko od spomínanej dánskej značky By Malene Birger, ktorá je momentálne na vrchole svojej slávy.

Porter Blazer BY MALENE BIRGER
Porter Blazer BY MALENE BIRGER
Cymbaria High-Waist Trousers BY MALENE BIRGER
Cymbaria High-Waist Trousers BY MALENE BIRGER
Trullem Wool Coat Blue BY MALENE BIRGER
Trullem Wool Coat Blue BY MALENE BIRGER

TOP FASHION TIP

Od novembra bude mať v Akat Studio svoje verné miesto aj švédska značka kabeliek vyrobená z udržateľnej kože Little Liffner, ktorú nosí aj topmodelka Hailey Bieber či škandinávske influencerky. „Je veľmi podobná ako značka ATP, ale má odlišný dizajn a celkovo nás zaujala.“ vraví Kat.

„Veľa našich existujúcich zákazníčok si kupuje luxusné kabelky, ale zároveň rady podporujú mladé vznikajúce dizajnérske značky a páči sa im, že si môžu kúpiť zaujímavú kabelku, ktorú ešte nepozná veľa ľudí. To im dodáva šmrnc a exkluzivitu. Tieto kabelky sú zároveň ideálnym darčekom pre dcéru, blízku priateľku či rodinných príslušníkov k významnému sviatku.“

Investment pieces

„Celú túto sezónu to bude u nás o investičných kúskoch. Ide o hodnotnejšie kúsky, ktoré si zákazníčka musí rozmyslieť. Vždy sme chceli mať v našom concept store viac dizajnu a teraz sa nám to podarilo. Samy uvidíme, aké budú ohlasy zákazníkov a už teraz sa na vás všetkých tešíme,“ dodali Andrea a Kat.

www.akatstudio.com

    1106

    Súvisiace články