Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Novinky / 7. marec 2022

Vitajte v Akat Studio: Módny concept store vás inšpiruje v zodpovednom nakupovaní

„Veríme v jednoduchosť, harmóniu a rovnováhu v osobnom a životnom štýle.“

Vitajte v Akat Studio: Módny concept store vás inšpiruje v zodpovednom nakupovaní

Sustainable concept store Akat Studio založili kamarátky Kat a Andrea s ideou priniesť na Slovensko koncept, ktorý bude inšpirovať ľudí ako sa pekne, nadčasovo a zodpovedne obliekať. Starostlivo vyberané niche značky, prevažne škandinávske, vytvorili čaro obchodu, ktorý ponúka nadčasové kolekcie základných prvkov kapsulového šatníka. V rozhovore pre Top Fashion nám priblížili, čo je hlavnou myšlienkou ich concept storu a tiež to, čo si môžeme predstaviť pod pojmom zodpovedné nakupovanie.

Zodpovedne vyrobené kúsky

Ideou concept storu Akat Studio je nakupovať zodpovedne vyrobené kúsky. Udržateľná móda však nemusí znamenať, že sa váš šatník bude skladať len z eko materiálov a outfity budú pôsobiť nudne. Práve naopak. Filozofia zakladateliek Akat Studia spočíva v uváženom a zodpovednom nakupovaní. Svojich zákazníkov učia a inšpirujú v tom, aby pri nakupovaní nových kúskov prevažovala kvalita nad kvantitou, aby ich klientky investovali do kvalitnejších materiálov, čo sa následne odrazí aj na celkovom vzhľade. S týmto prístupom vám vydrží dlhšie nielen životnosť oblečenia, ale aj radosť z nakupovania. Zakladateľky Kat a Andrea nám vysvetlili, že ich cestou nie sú rýchle trendy, ale uvážené nakupovanie, ktoré je z dlhodobého hľadiska skutočne udržateľné a efektívne. „Chceme ľuďom pomôcť nájsť dlhotrvajúci štýl, vďaka ktorému sa budú cítiť pohodlne a šťastne.“

Štýl, ktorý vám vydrží

Nenakupovať množstvo nepotrebného oblečenia, ale investovať do drahších a kvalitnejších materiálov je niečo, s čím súznieme aj my v redakcii Top Fashion. Preto nás teší, že na Slovensku vznikol concept store, ktorý túto myšlienku šíri pomedzi ľudí a pomáha im vytvoriť nadčasový šatník. Ten by nemal byť sezónny, ale takpovediac večný. Ich cieľom je, aby si zákazníci budovali štýl, ktorý im vydrží. A to z kúskov, ktoré sú nielen krásne, ale aj hodnotné.

„Udržateľná móda v našom ponímaní zodpovedá udržateľnému štýlu, ktorý si žena buduje.“

„Navštevujú nás klientky, ktoré si kúpia jeden kúsok a k nemu si následne ladia ďalšie. Tie sa im však hodia nielen na jednu príležitosť, ale k celému kapsulovému šatníku. Nad štýlom skutočne rozmýšľajú a nekupujú veci len preto, že je to dočasne výhodné,“ približujú zakladateľky. S týmto ohľadom vyberajú do svojho concept store aj značky založené na rovnakých hodnotách. Každá jedna z nich vás osloví už na prvý pohľad svojím vizuálom. V Akat Studio nájdete minimalistickú, nadčasovú módu v podobe klasických kúskov, ktoré môžete kombinovať veľmi kvalitnými doplnkami. Je vidieť, že Kat a Andrea sa držia jednej línie, skutočne vedia čo robia a najmä, že to robia od srdca a so skvelým prístupom.

V Akat Studio sú všetci vítaní

Akat Studio navštevujú sebavedomé klientky, ktoré presne vedia čo sa im hodí a čo si prajú, ale aj tie, ktoré si rady nechajú poradiť. „Navštevujú nás aj zákazníčky ,ktoré hľadajú pekný outfit, ale nemajú ucelenú predstavu. Na základe spoločných preferencií klientky a našej konzultácie vyberieme finálny outfit a zhmotníme jej víziu,“ dodáva Kat s úsmevom a popritom víta zákazníčku v ich concept store.

V Akat Studio sú naozaj všetci vítaní, čoho dôkazom sú nielen stále klientky, ale aj náhodné okoloidúce ženy, ktoré častokrát zaujme výklad z ulice. „Všímam si, že je dobré novým zákazníkom nechať priestor, aby sa rozhliadli a prezreli si kúsky, ktoré ich zaujali.“ Ambasádorky slow fashion popritom odovzdávajú know-how o značkách, ktoré podporujú, materiáloch a návodoch na starostlivosť o produkty.

Nahliadnite spolu s nami do Akat Studio 

TOP FASHION TIPY:
Vlnený kardigán, Cordera
Vlnený kardigán, Cordera
Jemný vlnený sveter, Cordera
Jemný vlnený sveter, Cordera
Odžmolkovač, Steamery
Odžmolkovač, Steamery
Mikina, Humanoid
Mikina, Humanoid
Lunano taška, ATP Atelier
Lunano taška, ATP Atelier
Topánky, ATP Atelier
Topánky, ATP Atelier
1329

Ďalšie novinky