Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 22. august 2022

Módne trendy jeseň 2022

Top Fashion predstavuje 7 jesenných módnych trendov pre prichádzajúcu sezónu.

Módne trendy jeseň 2022

S príchodom jesene budú naše ramená zvýraznené, pás stiahnutý, sukne o niečo dlhšie, saká o trochu väčšie, látky transparentnejšie a kostými farebnejšie. Jesennej sezóne navyše opäť vládnu pleteniny, ktoré sú všade. Inšpirujte sa jesennými módnymi trendmi z prehliadkových mól, ktoré môžete nosiť kdekoľvek a kedykoľvek.

Maxi dĺžky

Móda opäť ukázala svoj sezónny zvrat. Po tom, čo jarné prehliadkové móla ovládli minisukne, na jeseň klesli dĺžky sukieň až po zem. Hlavnými piliermi mnohých kolekcií boli maxi kabáty a po podlahu siahajúce maxi sukne a šaty, ktoré nás upútali na prehliadkach značiek The Row, Saint Laurent a Altuzarra. Tieto siluety sú horúcim trendom prichádzajúcej sezóny.

The Row
The Row
Sanit Laurent
Sanit Laurent
Altuzarra
Altuzarra

Výrazné ramená

Demna formoval módny priemysel nespočetnými spôsobmi, ale jeho vplyv sa najvýraznejšie prejavuje vo výrazných ramenách. Podpisový prvok Balenciagy definovali aj aktuálne jesenné kolekcie módneho domu Louis Vuitton a značiek Dolce & Gabbana, Lemaire či Versace. Kľúčový kúsok šatníka? Nadrozmerné oversized sako, ktoré môžete kombinovať so sukňou alebo šatami.

Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana
Louis Vuitton
Louis Vuitton
Versace
Versace

Návrat korzetov

Korzety mali veľký vplyv na prehliadkových mólach jesenných kolekcií, čo sa odzrkadlilo aj v najnovších trendoch. Mnohí dizajnéri zabudovali do svojich siluet na jeseň korzetové pásy, zatiaľ čo Dior a Balmain išli ešte o krok ďalej a dali korzetom futuristický vzhľad. Základom tohto jesenného trendu je zvýrazniť pás a navrátiť móde siluetu presýpacích hodín.

Christian Dior Couture
Christian Dior Couture
Balmain
Balmain
Christian Dior
Christian Dior

Biker jacket

Jesenná sezóna bude vládnuť obľúbenej biker jacket, ktorá sa vracia na scénu v pánskom štýle, kvalitnom prevedení aj elegantnejšej verzii. Inšpirujte sa boyfriend štýlom jesennej kolekcie Louis Vuitton, ležérnemu looku z predstavenia Lemaire či rafinovanejšej verzii Saint Laurent.

Lemaire
Lemaire
Louis Vuitton
Louis Vuitton
Saint Laurent
Saint Laurent

Pleteniny

Pletené kúsky z vlny môžete zakomponovať do svojho šatníka už túto jeseň. Predpovedajú to známi módni dizajnéri Yohji Yamamoto či Molly Goddard, ale aj veľké značky a módne domy ako Chanel a Louis Vuitton. Je len na vás či pletený prvok predvediete na svojom kúsku oblečenia či doplnku v podobe pančušiek alebo šálu.

Chanel
Chanel
Molly Goddard
Molly Goddard
Chanel 
Chanel 

Transparentné látky

Transparentnosť je späť vo veľkom štýle a prejavuje sa v najrôznejších priehľadných látkach, priliehavých siluetách a nebojácnych výrezoch. Modelky na prehliadkových mólach odhalili kožu a jesenné dizajnérske kúsky sa skladajú so sieťkoviny a tylu. Priesvitné šaty odhaľujúce spodnú bielizeň či priehľadné blúzky sú dnes terno.

Ester Manas
Ester Manas
Louis Vuitton
Louis Vuitton
Saint Laurent
Saint Laurent

Farebné kostými 

Biznis štýl sa túto sezónu poriadne odviazal. Ak aj vy patríte k ženám, ktoré do práce musia nosiť kostými, môžete sa tešiť na výrazné farby, retro materiály a potlače. Valentino stavilo túto sezónu na fuchsiovú farbu. Tom Ford, Alberta Ferretti a Etro predvídali jesenné trendy zamatu, vďaka ktorému navodili atmosféru 70-tych rokov 20.storočia. U Michaela Korsa, Gabriely Hearst a Alexandra McQueena to bolo všetko o žiarivých odtieňoch.

Gabriela Hearst
Gabriela Hearst
Valentino
Valentino
Alexander McQueen
Alexander McQueen
    10464

    Súvisiace články