Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 30. január 2023

Gucci predstavuje nového kreatívneho riaditeľa

Sabato De Sarno prichádza z Valentina, ako nástupca Alessandra Micheleho.

Gucci predstavuje nového kreatívneho riaditeľa

Jedna z najväčších módnych otázok bola zodpovedaná: Módny dom Gucci cez víkend oznámil, že Sabato De Sarno sa pripojí k značke ako kreatívny riaditeľ. De Sarno, ktorý bol módnym riaditeľom spoločnosti Valentino, zaujal miesto dva mesiace po prekvapivom odchode Alessandra Micheleho v vlani v novembri.

"Som hlboko poctený, že môžem prevziať úlohu kreatívneho riaditeľa Gucci," uviedol De Sarno v tlačovej správe. „Som hrdý na to, že sa môžem pripojiť k domu s takou mimoriadnou históriou a dedičstvom, ktorý v priebehu rokov dokázal privítať a vážiť si hodnoty, v ktoré verím. Som dojatý a nadšený, že môžem prispieť svojou kreatívnou víziou značky.“

Nový kreatívny riaditeľ značky Gucci, Sabato De Sarno.
Nový kreatívny riaditeľ značky Gucci, Sabato De Sarno.

Prvá kolekcia na jar/2024

Prvá kolekcia De Sarna pre jarnú sezónu 2024 bude predstavená na septembrovom týždni módy v Miláne. Rovnako ako Michele bude dohliadať na dámske, pánske, kožené výrobky, doplnky a lifestylové kolekcie značky. De Sarno, Talian vychovaný v Neapole, zastával úlohy v spoločnostiach Prada a Dolce & Gabbana, než sa pripojil k Valentinovi, kde sa vypracoval na módneho riaditeľa. Aj keď je priskoro povedať, ako by mohli vyzerať kolekcie nového kreatívneho riaditeľa, jeho zázemie, ktoré dohliada na pánske a dámske kolekcie vo Valentino, ktoré je oslavované pre svoje posolstvá o inkluzívnosti a mladosti zapečatené do vyleštenej, farebne pokrokovej konfekcie a módy, môže byť náznakom.

Tajné bohatstvo

Ak bol Michele’s Gucci radostnou zmesou štýlov a nápadov z rôznych kultúr a historických období, De Sarno’s Gucci bude takmer určite tlmenejší. Materská spoločnosť Gucci Kering zaznamenala obrovský úspech so značkami ako Saint Laurent a Bottega Veneta, ktoré pestujú pocit „tajného bohatstva“ alebo nenápadných klasík ako krajčírstvo, tradičné vrchné odevy a dámske kabelky.

Nová kapitola

Generálny riaditeľ Gucci Marco Bizzari tiež zdôraznil De Sarnovu príležitosť ťažiť z bohatej histórie Gucci, keď vo vydaní uviedol: „Keďže spolupracoval s mnohými najznámejšími talianskymi luxusnými módnymi domami, prináša so sebou obrovské a relevantné skúsenosti. Som si istý, že vďaka Sabatovmu hlbokému pochopeniu a uznaniu jedinečného odkazu Gucciho povedie naše kreatívne tímy s osobitou víziou, ktorá pomôže napísať túto vzrušujúcu ďalšiu kapitolu, posilní autoritu módy House a zároveň bude ťažiť z jeho bohatého dedičstva.“

    736

    Súvisiace články