Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 22. november 2022

Raf Simons oznámil ukončenie svojej značky po 27 rokoch

Módny dizajnér Raf Simons ohromil priemysel, keď na oficiálnom instagramovom účte oznámil, že kolekcia Raf Simons pre sezónu jar 2023 bude jeho poslednou.

Raf Simons oznámil ukončenie svojej značky po 27 rokoch

Belgický návrhár uviedol na trh svoju značku v roku 1995 po tom, čo pracoval ako dizajnér nábytku a stážoval v dizajnérskom štúdiu Belgičana Waltera Van Beirendoncka. Rýchlo dosiahol kultový status pre kolekcie orientované na mládež, ktoré ukázali jeho vrodenú schopnosť čerpať inšpiráciu z podzemného sveta umenia a hudby do eminentne rozpoznateľných minimalistických siluet.

Vyjadrenie vďaky

Jeho jarná kolekcia obsahovala diela zosnulého umelca Philippa Vandenberga, a hoci sme to v tom čase nevedeli, ukázali sa ako prorocké. Simons vo svojom príspevku na Instagrame napísal: „Chýbajú mi slová, aby som sa podelil o to, aký som hrdý na všetko, čo sme dosiahli. Som vďačný za neuveriteľnú podporu od môjho tímu, od mojich spolupracovníkov, od tlače a kupujúcich, od mojich priateľov a rodiny a od našich oddaných fanúšikov a verných nasledovníkov. Ďakujem vám všetkým za to, že veríte v našu víziu a že veríte vo mňa.“

Vizionár módy

Od vstupu do módneho odvetvia v roku 1995 sa Simons stal jedným z najvýznamnejších vizionárov módy, a to vďaka svojim pokrokovým kolekciám pod jeho rovnomennou značkou a ako kreatívny riaditeľ v Jil Sander a Dior, hlavný kreatívny riaditeľ v Calvin Klein a v súčasnosti kreatívny riaditeľ v spoločnosti Prada. So svojou vlastnou značkou bol Simons schopný preorientovať pop kultúru a umenie prostredníctvom jedinečného, mladistvého dizajnérskeho prístupu, ktorý zostal konzistentný v každom z jeho návrhov.

Jeho prvá kolekcia, ktorá bola natočená ako 8 mm film v roku 1995, ponúkala malú ponuku pánskeho oblečenia. O dva roky neskôr usporiadal svoju prvú módnu prehliadku na parížskej Impasse de Mont-Louis. Na začiatku boli Simonsove kolekcie odvážne. Zoberme si napríklad jar 2002, keď dizajnér poslal na dráhu modelky so zahalenou tvárou a so zapálenými svetlicami, alebo jar 2007, keď sa Simonsove záľuby v dekonštrukcii a rekonštrukcii spojili do jednej, v plnej paráde.

Vplyv na módu

Simonsove rovnomenné kolekcie v posledných rokoch dokázali, že jeho vplyv na módu je nezmerateľný. Aj keď tieto správy spečatia záver Rafa Simonsa ako značky, neznamenajú koniec Simonsovej dizajnérskej kariéry. Naďalej bude pracovať ako kreatívny riaditeľ Prady, na pozícii, ktorú zastáva od roku 2020 spolu s Miucciou Pradou.

    769

    Súvisiace články