Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 1. december 2022 / PR

Spojenie virtuálnej fantázie a high fashion

Ste pripravení na éru metaverse? Hranice medzi naším online a off-line životom pomaly miznú a prvky high fashion využívajú fantazijný svet virtuálnych módnych kúskov.

Spojenie virtuálnej fantázie a high fashion

Udržateľnosť a inkluzivita

Najnovšia kolekcia z udržateľného konceptu H&M Innovation Stories s názvom Metaverse Design story je inšpirovaná svetom nielen svetom Metaverse, ale aj hmatateľnou krásou fyzického sveta. Táto exkluzívna kolekcia, ktorá využíva inovatívne udržateľné materiály a procesy prináša  dámske i pánske oblečenie a sériu originálnych dizajnových doplnkov navrhnutých so zameraním sa na ich cirkulárnosť. Niekoľko kusov obsahuje recyklované polyesterové vlákna vyrobené výlučne zo starých odevov a textilného odpadu zozbieraného v rámci programu H&M Garment collecting, ktorý úspešne funguje na ich predajniach. Metaverse Design story je digitálna kolekcia, navrhnutá v spolupráci s londýnskym ateliérom Institute of Digital Fashion.

Kolekcia H&M Innovation Metaverse Design Story bude v predaji online na hm.com od 8. decembra.
Kolekcia H&M Innovation Metaverse Design Story bude v predaji online na hm.com od 8. decembra.

All eyes on me

“V H&M vnímame digitálnu technológiu ako neuveriteľný nástroj pre sebavyjadrenie, ktorý nám umožňuje zapojiť sa do módy spôsobmi, ktoré by vo fyzickom svete neboli možné. Chceli sme vytvoriť kolekciu, ktorá vyzerá originálne a pútavo na všetkých platformách. Je inšpirovaná tvarmi meniacimi avatarmi digitálneho sveta, so vzhľadom, ktorý vám zastaví dych,“ vysvetľuje Ann-Sofie Johansson, Creative advisor H&M.

Prepracované detaily

Kľúčové kúsky z fyzickej kolekcie kombinujú pútavé siluety s originálnou výšivkou a výraznou paletou farieb. U žien dominujú korzetové, neónovo žlté šaty s dramatickou tylovou sukňou. Medzi pánskymi kúskami zaujme hlavne oversize čierna bomber bunda s výšivkami a korálkami. Pozornosť určite upútajú dámske strieborné sandále, ktoré sa obtáčajú špirálovito okolo nôh a vytvárajú veľmi sexy look. Nájdete tu aj zaujímavé futuristické šperky inšpirované tekutým kovom určené pre obe pohlavia. Styling v štýle „viac je viac“ oživil svetoznámy štylista Ibrahim Kamara, kreatívny poradca H&M pre tento projekt.

Cirkulárnosť

Je kľúčovým zameraním kolekcie. Niekoľko kusov obsahuje recyklované polyesterové vlákna vyrobené výlučne zo starých odevov a textilného odpadu zozbieraného v spolupráci s programom H&M na zber odevov v obchodoch.

Inovatívne materiály

Kúsky z kolekcie boli vyrobené tak, aby sa pri strihaní nevytváral žiaden odpad materiálu. Inovatívne materiály, vrátane REPREVE® Our Ocean™, recyklovaného polyesteru vyrobeného z plastových fliaš viazaných na oceán, boli použité na výrobu kabátov a búnd z umelej kožušiny. Niektoré kúsky z dámskej kolekcie, ako sú fialové minišaty či zelený komplet sako a sukňa, sú zdobené flitrami zo 100% recyklovaného odpadu z plastových.

Flitrované šaty vyrobené z odpadu z plastových fliaš
Flitrované šaty vyrobené z odpadu z plastových fliaš

Prepojenie fyzického a digitálneho sveta

Line-up kolekcie prechádza piatimi AR filtrami rozšírenej reality, ktoré budú dostupné cez H&M aplikáciu od 1. decembra. AR fashion šošovky, vytvorené v spolupráci s Institute of Digital Fashion, ktoré sú poháňané cez Snapchat, umožnia virtuálne skúšať jednotlivé kúsky z kolekcie. Táto forma prepojenia fyzického a digitálneho sveta umožní zákazníkom vyjadriť sa v reálnom a zároveň i online svete.

“Tím Inštitútu digitálnej módy bol nadšený, že mohol spolupracovať práve so značkou H&M na tejto originálnej digitálnej kolekcii, ktorá posúva hranice módy. Je to niečo nové, nepoznané. Táto kolekcia sa oslobodzuje od fyzických obmedzení a prijíma čistú kreativitu. Tieto digitálne módne kúsky sú pre každého, presahujú fyzické proporcie tela, ročné obdobia, pohlavie či realitu a sú navyše vytvorené s ohľadom na planétu,” vysvetľujú Leanne Elliott Young a Cattytay, spoluzakladatelia Inštitútu digitálnej módy.

Ponorte sa do sveta Metaverse

Chcete sa dozvedieť viac o tejto exkluzívnej a futuristickej kolekcii? Ponorte sa do pohlcujúceho zážitku Metaverse na hm.com! Interaktívny virtuálny priestor oslavuje jedinečné digitálne kúsky a umožňuje zákazníkom nahliadnuť do budúcnosti, kde digitálne umenie rozširuje kreatívne možnosti módy.

Kolekcia Metaverse Design story bude k dispozícii od 8. decembra exkluzívne na hm.com
#HMInnovation
    786

    Súvisiace články