Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 2. jún 2023

Módna návrhárka Ivana Mentlová o láske k minimalizmu

Svojím štýlom inšpiruje ďaleko za hranicami Česka a Slovenska. Módna návrhárka Ivana Mentlová sa delí o pohľad na svoj šatník, filozofiu nakupovania a všetko, čo súvisí s vkusom.

Módna návrhárka Ivana Mentlová o láske k minimalizmu

Ako by ste opísali svoj štýl?

Inklinujem k veľmi minimalistickým veciam a preferujem striedme nadčasové strihy. Rovnako ako v strihoch to mám aj v stylingu, netvorím z mnohých komponentov. Keď si vezmem napríklad džínsy so sakom, málokedy ich doplním opaskom, už by bol navyše.

Prenášate svoj minimalizmus aj do svojej práce alebo je pre vás tvorba skôr únikom?

Jednoznačne. Pod svojou značkou už tvorím pätnásť rokov a za tú dobu som si vybudovala vlastný štýl. Vychádzam z rovnakých strihov a osvedčilo sa mi, že do módy sa vracajú aj veci, ktoré som navrhla päť-šesť rokov dozadu. Zostávam verná svojej osobnosti a móda, ktorú navrhujem, má rovnakú identitu ako môj osobný šatník.

Podľa čoho vyberáte jednotlivé kusy?

Vždy premýšľam nad tým, čo už v šatníku mám a tiež ako daný kúsok skombinovať s kolekciou, ktorú práve tvorím. Zameriavam sa aj na výsledok v stylingu a na Instagrame. Instagram je pre mňa ako najsledovanejšia platforma, cez ktorú predávam, veľmi relevantný. Je súčasťou práce, ktorá má živí. Pamätám si, ako som pred rokmi zistila, že ma sleduje napríklad Rosie (Huntington Whiteley). Postupne som si začala všímať, keď som si rozklikla osobnosti so zaujímavým štýlom, že mnohé z nich už ma sledujú. Časom mi pod moje osobné streetstyle fotky začali písať ikony ako Elsa Hosk alebo Pernille (Teisbaek) a chceli vedieť, kde si môžu kúpiť moje veci. Som šťastná a poctená, že časť šatníkov týchto žien tvoria moje návrhy.

Celý rozhovor si nájdete na stránkach jarného vydania magazínu Top Fashion Season_01.
    2121

    Súvisiace články