Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 10. august 2022

Beauty talk s Lucie Kratochvílová: Vyzdvihujem krásu v nedokonalostiach

Majiteľka second-handu Lula Vintage Prague, módna influencerka a štýlová mamina. Aj tak by sa dala opísať Lucie Kratochvílová, ktorá pre Top Fashion magazín prehovorila o jednoduchosti v beauty rutine a sebaláske.

Beauty talk s Lucie Kratochvílová: Vyzdvihujem krásu v nedokonalostiach

Ako vyzerá tvoja ranná beauty rutina?

Môj deň začínam so Super Elixírom od Welleco a kokosovou vodou. Odkedy som dvojnásobná mamina, deti sú na prvom mieste. Čiže prebaliť, umyť prezliecť, raňajky.. až potom nasleduje moja beauty rutina. Čistím si tvár s Tata Harper Regeneration Exffoliant cleanser alebo micerálnou vodou Bioderma. Párkrát v týždni si ráno doprajem hydratačnú masku Apoteka-Kráľovské raňajky pre pleť.

Ako vyzerá tvoja večerná rutina?

Jednoduchá a minimalistická a veľmi podobná tej rannej. Odstránim všetky nečistoty z dňa s Tata Harper Regeneration Exffoliant cleanser, ktorý pleť rozjasní a hydratuje. Potom pleť dôkladne dočistím s micerálnou vodou Bioderma. Nakoniec nanesiem Augustinus Bader The Cream produkt, na ktorý skutočne nedám dopustiť. V tomto jednom kréme sa nchádza všetko, čo moja pleť potrebuje. Ľahká textúra, bojuje proti vráskam, pigmentovým škvrnám, zjednocuje tón pleti, hydratuje... Určite môžem iba odporučiť! Má ešte jedno plus, je vhodný aj pre okolie očí.

TOP BEAUTY TIP:

Pokiaľ mám čas a náladu. Face Roller! Nanesiem pár kvapiek oleja Rodin Olio Lusso s levanduľovou vôňou. Je nielen príjemný pre pleť, ale aj ukľudňuje zmysly. A doprajem si masáž tváre.

Čo robíš, keď tvoje telo potrebuje oživiť a zotaviť?

Niekedy mám obdobie, keď si doprajem Thajskú masáž každý týždeň. Najmä, keď potrebujem dobiť energiu.

Tvoj každodenný beauty look?

Môj každodenný look je v jednoduchosti, keďže pri deťoch nemám toľko času. Najobľúbenejší make-up, už vyše piatich rokov je pre mňa Estée Lauder double wear make-up. Cítim sa v ňom komfortne po celý deň. Ďalej je to púder Chanel Les Beiges s ľahkým SPF faktorom. Na líčka používam Glossier cloud paint blush v odtieni Puff alebo Orgasm blush od značky Nars. Maskaru na oči, ktorá by mi vyhovala, som hľadala dlhší čas a úplne som si zamilovala novinku od Byredo- konkrétne Spce black maskaru s obsaom prírodných ignerdiencií, ktorá riasy krásne predĺži a natočí.

Existuje vôňa, ku ktorej sa neustále vraciaš?

Vôňu milujem, môžem povedať, že viac investujem do parfumov a voňavých sviečok ako do skin care starostlivosti o pleť. V mojej zbierke parfumov je jedna vôňa, ku ktorej sa neustále vraciam Molecule- 020. Tento parfum je špeciálny tým, že má iba jednu syntetickú zložku ambroxan. Vôňa je jemná, svieža s minerálnym nádychom.

Čo všetko si sa naučila o kráse s pribúdajúcim vekom?

Rešpektovať, aký som typ! Mať na sebe rada to, čo mi príroda dala. Dlhú dobu som mala problém prijať svoje blond zvlnené vlasy a čierne obočie. Vekom a časom som sa naučila, že je to to, čo chcem na sebe vyzdvihnúť ešte viac.

Na záver, čo pre teba znamená krása?

To, čo z teba vychádza zvnútra, ako pôsobíš na ľudí a okolie. Nie je to len o tom ako vyzeráš, ale aj ako sa správaš.

Foto: Dajana Králiková

    2279

    Súvisiace články