Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 2. február 2024

Módna ikona Claire Rose Cliteur

Z Claire Rose ako osoby, rovnako ako z jej štýlu vyžaruje ženskosť, rafinovanosť a elegancia. Keď sme sa v redakcii zamýšľali nad tým, kto by vystihoval štýl najnovšieho čísla magazínu Top Fashion, bola jednoznačnou voľbou.

Módna ikona Claire Rose Cliteur

Jej cesta k módnej kariére je netypická. Ku kreativite od detstva inklinovala kvôli nedoslýchavosti, s ktorou napriek mnohým operáciám a technologickým pokrokom bojuje dodnes. Ako dieťa sa naučila vyjadrovať svoju osobnosť vizuálne a svoje hobby premenila na prácu. Dnes ju na Instagrame sleduje viac ako milión ľudí a jej estetika sa stala notoricky známou.

S ľahkosťou kombinuje Saint Laurent tailoring, diamanty aj svetre Mango. Jej štýl v sebe nesie dotyk elegancie všetkých krajín, v ktorých žila. Holanďanka Claire absolvovala štúdium na Amsterdam Fashion Institute, kde svoj titul zakončila stážou v New Yorku. Odvtedy stihla žiť v Londýne aj v Barcelone, až kým sa nakoniec s manželom a psom Billie z útulku usadila v Monte-Carle.

Španielsko ako krajina silno ovplyvnilo jej estetiku. Každý čitateľ Top Fashion by už mohol napísať príručku o klasickom francúzskom štýle a elegancii. Zaradila by sa tak medzi stotisíc iných príručiek o Francúzkach, pruhovaných tričkách a baretkách.

Rovnako všetci počúvame o vrstvení a oversized proporciách v Škandinávii. Aj vy už máte pri slove hygge nutkanie vyskočiť z príjemne osvetleného okna? Všeobecná verejnosť však často zabúda na Španielsko, ktorého ikonou nie je len kráľovná Letizia (aj keď jej vkus je vynikajúci). Ženy tam navštevujú krajčírov, poznajú materiály a nesledujú príliš trendy. To sa dá povedať aj o Claire, ktorá siluetami oblečenia často pripomína skôr Španielky než Holanďanky.

Sympatická blondínka je povestná svojou nemotornosťou a vyliatymi kávami, no preslávila sa hlavne mnohými dizajnérskymi spoluprácami. Jej rukopis nesú kabelky značky DeMellier, slnečné okuliare Aperçu, oblečenie NA-KD aj rúže La Bouche Rouge. Dúfam, že máte pripravené notesy – všetky kolekcie sú prekvapivo cenovo dostupné.

Jej skutočne nadčasový štýl vystihujú dobre sediace nohavice, mokasíny a kvalitné kabáty krátkeho aj dlhého strihu.

Fun fact: Jej prvé rande s manželom bolo na letisku, odkiaľ odleteli do Barcelony. Odvtedy všetkým odporúča ako prvé rande víkend v španielskej metropole.

    862

    Súvisiace články