Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 8. marec 2023 / PR

Mirka Dobiš Michalková: Móda, v ktorú verím

Predstavu ucelenej kolekcie „KAPSULY“ na viacero príležitostí nosila Mirka Dobiš Michalková v hlave už dlhší čas. Žiaden lokálny dodávateľ však nemal vybavenie na vytvorenie kolekcie v špičkovej kvalite, až prišla kolaborácia s Ozetou.

Mirka Dobiš Michalková: Móda, v ktorú verím

Na instagrame ženy inšpirujete svojím know-how a pohľadom na módu. Ako by ste opísala svoj osobný štýl?

Jednoduchá a praktická móda s dôrazom na detail. Mám rada keď je outfit minimalistický, no zároveň nápaditý, resp. prekvapivý, či už sa to týka strihu, materiálu, alebo zaujímavým stylingom.

Ste zástankyňou hesla kvalita nad kvantitou. Ako to aplikujete v praxi a vašom módnom svete?

Celý systém kapsulového šatníka vychádza z kvality základných kúskov, ktoré vydržia v šatníku roky a tvoria tzv. piliér štýlu. V mojom osobnom šatníku je veľmi málo oblečenia, no všetko sú to kvalitné, nadčasové, dizajnérske kúsky z prírodných materiálov, ktoré zohľadňujú môj typ postavy a osobný štýl.

Ozeta x Kapsula by Mirka Dobiš 
Ozeta x Kapsula by Mirka Dobiš 

Ste jednou z prvých priekopníčok kapsulového šatníka na Slovensku. Považujete ho za budúcnosť v móde?

V dlhodobom horizonte určite áno, v krátkodobom aspoň na Slovensku sú módne trendy pre ženy stále veľmi atraktívne rovnako ako túžba po „inakosti“. Tiež mnoho žien má predsudok, že takýto štýl obliekania je nudný a uniformný.

Prečo by podľa vás mali mať ženy kapsulový šatník?

Lebo má nespočetné množstvo výhod. Šetrí čas aj energiu pri zostavovaní každodenných outfitov, lepšie sa zorientujete vo svojich módnych preferenciách, farbách a taktiež je ekologicky aj ekonomicky výhodný.

Módne skúsenosti ste najnovšie pretavili do kolaborácie Kapsula by Mirka Dobiš x Ozeta. Aký príbeh sa skrýva za touto spoluprácou?

Venujem sa kapsulovým šatníkom a online kurzom v tejto oblasti už niekoľko rokov a predstavu ucelenej kolekcie „KAPSULY“ na viacero príležitostí som nosila v hlave veľmi dlho. Vhodnú alternatívu k ponuke reťazcom a fast fashion, no zároveň dostupnej módy. Žiaden lokálny dodávateľ však nemal technologické ani logistické vybavenie na vytvorenie kolekcie v špičkovej kvalite, až prišla spolupráca s Ozetou.

Ozeta x Kapsula by Mirka Dobiš 

Do detailu prepracované kúsky v svetovej kvalite ma okamžite oslovili, slovo dalo slovo, moja vízia ich oslovila a kolekcia je na svete. Logo KAPSULA a grafický dizajn pripravila talentovaná Zuzu z Crea Studio žijúca v Sydney, lookbook nafotila Alex Rymšinová, obalové materiály sú ekologické a veľmi súčasné. Celá kolekcia nesie myšlienku veľmi nositeľnej, praktickej a dostupnej módy v ktorú verím.

Ozeta x Kapsula by Mirka Dobiš 
Ozeta x Kapsula by Mirka Dobiš 

Na aké kúsky sa môžeme tešiť v limitovanej kolekcii?

Ozeta x Kapsula by Mirka Dobiš obsahuje základných 10 kúskov, ktoré by mali tvoriť piliér šatníka každej ženy. Počnúc čiernym vlneným sakom, LBD (little black dress), cigaretovými nohavicami, bielou košeľou, kardiganom, či trenchcoatom.

Priblížte nám farebnú škálu kolekcie. Aké farby/odtiene v nej nájdeme?

Farebný mood celej kolekcie som prispôsobila univerzálnym farebným preferenciám, ktoré pristanú väčšine žien a je to biela- čierna -béžová. Zapadnú tak bez problémov do akéhokoľvek šatníka, bez ohľad na trendy, sezónnosť, či farebnosť.

Dámsky sveter SILVIA - limitovaná edícia
Dámsky sveter SILVIA - limitovaná edícia
Dámske šaty DANA - limitovaná edícia
Dámske šaty DANA - limitovaná edícia
Dámska blúzka BLANCA - limitovaná edícia
Dámska blúzka BLANCA - limitovaná edícia

Na aké materiály ste sa pri tvorení kolekcie zamerali?

Jednoznačne na tie prírodné. Vlnený kostým, trenchcoat z najluxusnejšej látky s podšívkou z viskózy, sveter z vlny a bavlny, nešetrilo sa ani na detailoch akými sú napríklad gombíky.

 

TOP 3 kľúčové kúsky z kolaborácie Ozeta x Kapsula by Mirka Dobiš?

Absolútne milujem cullotes nohavice, ktoré viem nosiť na milión spôsobov, rovnako ako trenchcoat so širokými rukávmi pod ktoré sa Vám bez problémov zmestí hrubší sveter, sako, či mikina. No a tiež saténové tielko, ktoré je z hrubej, nepriesvitnej zmesi s vysokým leskom a najmä hrubšími ramienkami, ktoré skryjú akúkoľvek podprsenku.

Dámsky plášť CARINA - limitovaná edícia KAPSULA by Mirka Dobiš
Dámsky plášť CARINA - limitovaná edícia KAPSULA by Mirka Dobiš

Kde je možné zakúpiť kolekciu?

Samozrejme v predajniach Ozeta rovnako ako na webe www.ozeta.sk

    3664

    Súvisiace články