Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 7. január 2023 / PR

Contemporary škandinávska móda

Zakladateľky e-shopu The Store Denisa Vetešková a Katarína Madarová priniesli na Slovensko niekoľko škandinávskych značiek a dokazujú, že udržateľné oblečenie nemusí byť len ľanové a neforemné.

Contemporary škandinávska móda

Jedna z vás pracuje v módnom priemysle v Londýne a druhá v cestovnom ruchu na Slovensku. Ako ste sa dostali k založeniu The Store a čı́m je špecifický?

S Katarínou sme kamarátky od detstva, obidve pochádzame z Púchova, a už ako dievčatá sme sa zaujímali o módu. Vždy sme neskôr pri pohári vína vymýšľali, ako si otvoríme obchod s oblečením, ale keďže obidve máme svoju hlavnú prácu, tak sme zostali len pri plánoch. Bol to Covid, ktorý nám cestu k The Store uľahčil. Počas lockdownu turizmus nefungoval a dohodli sme sa na online verzii. Chceli sme priniesť škandinávsku módu ako ju Slovenky zatiaľ nepoznali.

The Store

Online obchod spája ambicióznych dizajnérov ako Stine Goya, Munthe alebo Pernille Corydon s výnimočným oblečením vysokej kvality. Je miestom individuality, kde sa stretávajú skutočné ženy, aby si spolu užı́vali skutočné veci. Hlavným cieľom je, aby sa cı́tili dobre.

Zakladateľky e-shopu The Store Denisa Vetešková a Katarína Madarová 
Zakladateľky e-shopu The Store Denisa Vetešková a Katarína Madarová 

Čo ste sa od založenia The Store naučili o slovenských zákaznı́čkach?

Sú výnimočnými osobnosťami, ktoré žijú naplno – v tom, ako sa obliekajú, myslia aj vyzerajú. Chcú sa odlišovať.

The Store je koncept, ktorého poslaním je oslavovať ženy
The Store je koncept, ktorého poslaním je oslavovať ženy

Nedávno ste do ponuky zaradili aj obľúbený brand Samsoe Samsoe, podľa čoho značky vyberáte?

Vyberáme prevažne škandinávske comtemporary dostupné dizajnérske značky s transparentným prı́stupom k udržateľnosti. Záleží nám na tom, aby zároveň tvorili oblečenie pre ženy, ktoré pracujú, vedú rodinu, chodia na nákupy do potravı́n, po uliciach sa pohybujú napríklad na bicykli a stále sú pri tom chic.

Organizujete private shopping events, otvorili ste aj showroom v Púchove – aké sú ďalšie plány do budúcna?

Private Shopping Events a Pop-ups organizujeme okrem nášho showroomu aj v Bratislave a v najbližšej dobe by sme chceli zavı́tať do Košıc a neskôr aj do iných miest nielen na Slovensku. Praha bude určite našou prvou zastávkou v Česku.

Kabelka Ellie silky Jade zelená
Kabelka Ellie silky Jade zelená

TOP 3 tipy na darčeky:

Kvalitný dizajnérsky šperk zo sterling striebra pozlátený 24-karátovým zlatom od dánskej návrhárky Pernille Corydon, kabelka alebo peňaženka z kože alebo recyklovaných materiálov od Nunoo bags, parfum Odore alebo rúž Fraela.

Náramok Alliance pozlátený
Náramok Alliance pozlátený
Kabelka Small honey Florence Mix Green
Kabelka Small honey Florence Mix Green
Fraela rúž Adriazia
Fraela rúž Adriazia
    2105

    Súvisiace články