Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 26. február 2024

Max Mara FW24: Podstata toho, čo zostáva

Vždy nás zaujme, keď módni návrhári ťažia inšpiráciu na úrodnom poli literatúry. Pre kolekciu FW24 Max Mara čerpal kreatívny riaditeľ Ian Griffiths z diel jednej z najväčších francúzskych autoriek- spisovateľky, hudobnej umelkyne a feministickej ikony Colette. Inovatívna, sofistikovaná a intímna. Žena takéhoto postavenia si skrátka žiada podobne úctyhodný šatník.

Max Mara FW24: Podstata toho, čo zostáva

Jemnosť, ktorá fascinuje a kvalita, ktorá očarí. Max Mara nepochybne vie, čo znamená vytvoriť večne módne kúsky oblečenia. Zostáva nadčasová a vždy nás vždy prekvapí vďaka sile tej najautentickejšej a skutočnej krásy, ktorá je typická pre vzhľad, ktorý sa má odovzdávať z generácie na generáciu.

Moodboard

Kreatívny riaditeľ značky ,Ian Griffiths, pre sezónu jeseň/zima 2024 uvádza nadčasovú kolekciu. Prvky typicky spojené so ženskosťou sa stretávajú s prísnejšími a mužnejšími strihmi. Výsledok? Nová myšlienka pohodlia, vďaka ktorej sa každý, kto nosí tieto kúsky, bude v každodennom živote cítiť komfortne a sám sebou.

Charakteristická silueta Max Mara

Dlhá, úzka a zahalená do vlneného zámotku kabáta. V kolekcii už tradične prevládali odtiene ťavej farby, ale v tmavšej palete, než je pre značku typické. Na farebnej škále odtieňov sme zaznamenali aj modernú šedú a atramentovo modrú.

V najnovšej kolekcii Max Mara pre sezónu jeseň/ zima 2024 prevládali topy, nohavice a kabáty so zaväzovaním na bokoch. Modelky mali okolo pása vlnené opasky a konštrukcia niektorých kabátov obsahovala rukávy v štýle kimono.

Obľúbené looky

Módnu prehliadku otvára vlajková loď značky, dokonalý kabát. Kľukaté mólo ustupuje dlhým pleteným šatám, nadrozmerným košeliam, rolákom, voľným nohaviciam, sakám a všetkým druhom vrchného oblečenia vrátane županov. Nechýbajú vzácne detaily a večerné šaty s dlhými rukavicami po lakte. Farebná paleta je nevyhnutná: čierna, sivá a béžová sú nespornými protagonistami funkčného a zároveň zmyselného šatníka.

Detaily

Oversized tvary, výrazné siluety, jemné výstrihy, praktické tašky a každodenná obuv majú na móle dostatok miesta. Vlna je nespochybniteľným hlavným hrdinom, no kašmírové prvky nechýbajú. Kľúčová interpretácia je útulná, a to ako na večerné, tak aj na denné nosenie.

Bezsenné noci

Poviedka Bezsenné noci od Colette, ktorá slúžila ako referenčný text pri tvorbe kolekcie, je o noci medzi dvoma milencami spiacimi v posteli, ktorá je naozaj príliš malá na to, aby ich udržala. Colette píše o zmyselnej intimite spojenej s telom a látkou – pocit, ktorý nie je až taký vzdialený tomu, čo človek cíti, keď má na sebe skutočne nepoškvrnený kus oblečenia.

Max Mara Fall Winter 2024 Runway Show:

    1501

    Súvisiace články