Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 30. jún 2022 / PR

Max Mara Resort 2023

Vo sviežej záhrade nadácie Calouste Gulbenkian Foundation v Lisabone napísal kreatívny riaditeľ Ian Griffiths ľúbostný list Portugalsku, prostredníctvom silnej kolekcie, ktorá odhalila zmyselnejšiu stránku ženy Max Mara.

Max Mara Resort 2023

Najnovšia kolekcia Max Mara Resort 2023, zasadená do bujných záhrad a brutalistickej architektúry nadácie Calouste Gulbenkian v Lisabone, bola ódou na revolučnú ženu a feminizmus. Pri jej tvorení sa kreatívny riaditeľ Ian Griffiths inšpiroval múzou- portugalskou poetkou Nataliou Correia. Táto pozoruhodná žena, inšpirovaná obrazom Correia od Nikiasa Skapinakisa z roku 1974, ktorý visí v nadácii Calouste Gulbenkian Foundation, bola východiskovým bodom pre Griffithsa.

Taliansky módny dom má za sebou históriu skúmania intelektuálnej stránky žien, ktoré majú neuveriteľnú príťažlivosť. Táto špecifická značka ženského feminizmu bola vždy neoddeliteľnou súčasťou filozofie Max Mara. Veď už zakladateľ značky, Achille Maramotti, začal s obliekaním novej generácie emancipovaných a oslobodených žien.

Pri pohľade na ceruzkové sukne a plátenné šaty s odhaleným dekoltom, je portugalská múza vhodnou postavou pre najnovšiu kolekciu Max Mara. Prehliadka zmyselných siluet mala nádych sexepílu aj bez prvoplánových strihov, ktoré objímajú postavu. Styling Resortu Max Mara dotvárali dvojité opasky, sieťky a tradičné klobúky so širokým okrajom. Prehliadkovému mólu dominovali zvodné siluety na počesť zmyselnosti a ženskosti a sexy spodné lemy na šatách pod kolená vhodné na večierok. Ku každej róbe patrí rovnako elegantný kabát značky Max Mara.

Poézia prenikla do každého aspektu módnej šou. Od zmyselnej múzy až po vyšívané detaily, inšpirované tradičným Lenços de Namorados do Minho, známym aj ako „vreckovky lásky“. Slobodné dievčatá z regiónu Minho vyšívajú podľa tradície vreckovky kvetmi, srdiečkami a poéziou, aby získali srdce svojho milovaného. Max Mara v spolupráci s miestnymi remeselníkmi pretavila túto tradíciu na tričká, potlač a elegantné krištáľové brošne v najnovšej kolekcii.

    319

    Súvisiace články