Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 7. november 2021

Kolekcia Max Mara Resort 2022 inšpirovaná zlatým vekom cestovania

Na predstavenie kolekcie Resort 2022 s názvom Local Color vás Max Mara pozýva na miesto plné talianskej elegancie a zlatého veku cestovania. Ostrov Ischia v Neapolskom zálive, obľúbené miesto módnej spoločnosti od 50. rokov 20. storočia.

Kolekcia Max Mara Resort 2022 inšpirovaná zlatým vekom cestovania

V srdci tejto spoločnosti bola skupina žien tak neuveriteľne štýlových, že príbehy o nakupovaní, večierkoch a móde inšpirovali aj amerického spisovateľa Trumana Capoteho. Jeho „labute“, ako ich nazýval, boli kráľovné cestovania a nablýskané svetobežníčky. Ich životy boli zasvätené honbe za vyrovnanosťou a leskom.

Cestovanie ako najväčší pôžitok

Kniha „Local Color“, podľa ktorej je kolekcia Max Mara pomenovaná, obsahuje esej inšpirovanú štyrmi mesiacmi, ktoré spisovateľ strávil na Ischii a zobrazuje svet, kde mali ľudia čas vychutnať si cestovateľské zážitky ako jedno z najväčších potešení života. S touto myšlienkou sa Max Mara vo svojej kolekcii pozerá na novú generáciu labutí- moderné ženy, dokonalé v každej situácii.

Nová silueta 

Max Mara prepisuje kapitolu zo života legendárnych dám, ktoré sa každú sezónu schádzali v Paríži, aby prevetrali kúsky zo svojich šatníkov. Siluety z tohto obdobia spájajú nádych športového oblečenia so súčasnou eleganciou, ktorá sa dá nosiť kamkoľvek. Nová silueta Max Mara sa točí okolo sukne, ktorá je strihaná tesne pod pásom. Nosí sa s legínami alebo bez nich a do módy opäť vracia sandále známe ako espadrilky.

Kľúčové detaily

V kolekcii dominujú prvky ako volány, nazberané sukne, košele so širokými rukávmi z oxfordskej bavlny, dlhé maxi šaty a ich kratšie verzie, ktoré pôsobia ako tie najpôvabnejšie šaty na tenis. Medzi ďalšie kľúčové detaily patrí výtlačok mapy s odkazom na značku Max Mara. Kolekcia doplnkov a kabeliek siaha od plážových tašiek v košíkovej väzbe až po väčšie kožené modely, ktoré podčiarkujú cestovateľského ducha celej kolekcie.

Zlatý vek cestovania

V poslednej dobe sme si síce nemohli dovoliť toľko cestovať, ale mohli sme o cestovaní čítať a snívať. Najnovšia kolekcia Max Mara bola inšpirovaná knihou „Local Color“ od spisovateľa Trumana Capoteho, ktorá evokuje zlatý vek cestovania. Je to pripomenutie, že musíte zostať na mieste dostatočne dlho, aby ste sa s ním skutočne spojili. Je to tiež pripomenutie toho, že kvôli výletu lietadlom, jazde loďou alebo ceste vlakom, sa skutočne oplatí nahodiť a písať o tom.

1560

Súvisiace články