Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 27. október 2023 / PR

MALINNA° predstavuje limitovanú sériu parfémov Pigmentarium

Značka MALINNA° nám na evente odhalila exkluzívnu sériu parfémov Pigmentarium v spojení s tvorbou fotografa Kuba Kríža.

MALINNA° predstavuje limitovanú sériu parfémov Pigmentarium

Pražský parfumérsky dom Pigmentarium uviedol na trh svoju siedmu vôňu. Novinka pomenovaná Oratorio je dielom mladého francúzskeho parfuméra Théa Belmasa a reprezentuje jeden z výrazných smerov súčasnej nezávislej olfaktorickej tvorby. Vôňa vystavaná na vzájomnom kontraste i súlade mandarínky a kadidla zobrazuje okamih sprítomnenia. Jedným z miest silne ovplyvňujúcich inšpiráciu k tvorbe bol tichý barokový kostol v centre modernej a pulzujúcej Prahy.

Pigmentarium x MALINNA°

Pigmetnarium si ako formu prezentácie pre slovenský trh zvolil spoluprácu s rešpektovaným výrobcom organickej kozmetiky, značkou MALINNA°. Obe spoločnosti totiž svoju prácu úzko spájajú s budovaním inšpiratívnej komunity a podporou umenia.

Oratorio
Oratorio

Parfém ako umelecký objekt

MALINNA° store v centre Bratislavy je od začiatku koncipovaný v duchu filozofie značky ako miesto, kde spojenie krásy a jednoduchosti dostáva priestor na vyjadrenie. Ako hovorí Tea Kerla, výkonná riaditeľka značky MALINNA°, ich bratislavský obchod je taktiež priestorom stretnutia so slovenským a českým umením. „Od otvorenia tu bol úspešne realizovaný rad predajných výstav skla, keramiky i konceptuálneho umenia. Pre tohtoročnú jeseň bola ako ústredná téma vybraná práve nová vôňa Oratorio a to v spojení s prácou fotografa Kuba Kríža. Ten sa počas septembra tohto roku stal ďalším umelcom, ktorý prácu značky Pigmentarium poňal ako svoje pomyselné umelecké plátno.“

Oratorio
Oratorio

Limitovaný počet kusov parfému Oratorio vzniklo exkluzívne pre predajnú umeleckú expozíciu značky MALINNA°, s melancholickou fotografiou Kuba Kríža na obale. Jeho tvorbu dnes spoločnosť vníma, podľa jeho vlastných slov, ako „rapovo-komerčnú“ a to vďaka výraznej a oceňovanej spolupráci s najznámejšími rapermi súčasnosti. Ako ale sám Kubo uvádza, počiatky jeho práce ovplyvnili klasiky českej fotografie Josef Koudelka a predovšetkým Josef Sudek a jeho nostalgické zobrazenia starej Prahy.

Obal limitovanej série

Kolekcia snímok z roku 2019 nám tak odkrýva menej známu polohu tvorby Kuba Kríža ako krajinára. Vďaka jeho zámeru, za mimoriadnych svetelných podmienok jesenného rána odfotiť sochu Vltavy, ktorá stojí na úpätí stavidla pri Janáčkovom nábreží, nakoniec vznikla kolekcia fotografií blízkeho okolia Vltavy s neopakovateľnou atmosférou. A je len dielom náhody, že štúdio Pigmentarium sa nachádza práve vo fotografovanej lokalite. Pre obal limitovanej série najnovšej vône, bola z celej série zvolená práve fotografia so sochou Vltavy. 

https://malinnaproducts.com/produkt/oratorio/
https://malinnaproducts.com/produkt/oratorio/
Oratorio
Oratorio

Produkt si budú môcť zákazníci MALINNA° store zaobstarať odo dňa vernisáže 26.10. alebo online na malinaproducts.com.

    4513

    Súvisiace články