Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 16. apríl 2024 / PR

Pigmentarium & Arturo Obegero predstavujú nový parfém

Český parfumerský dom predstavuje novú vôňu Azabache Chapter 2.

Pigmentarium & Arturo Obegero predstavujú nový parfém

Prvý parfém nazvaný Azabache uviedol dom Pigmentarium na jeseň roku 2021. Výrazná vonná kompozícia vznikla pod umeleckým vedením španielskeho módneho návrhára Artura Obegera pre jeho módnu značku sídliacu v Paríži. Parfém, zrodený v synergii dvoch mladých kreatívnych tímov, bol daný do predaja v limitovanej sérii čiernych flakónov so zlatým prevedením mena, ktoré Arturo pre spoločné olfaktorické dielo zvolil. Azabache, španielsky názov pre obsidián, bol v mimoriadne selektívnej distribúcii, zahrňujúcej iba tri predajné miesta a online, uchovaný jeho unikátny status zberateľského kúsku, ktorým sa stal vypredaním série. Prvá kapitola sa uzatvára v elektrizujúcej spomienke na fluidnú vôňu luxusu, vykreslenú ružami a kadidlom, podčiarknutú výraznými živočíšnymi akordmi.

Nový parfém prichádza po viac ako troch rokoch a reprezentuje vývoj, ktorým za tento čas prešli značky Arturo Obegero aj Pigmentarium.

Azabache Chapter 2

Horúce letné slnko, rozochvievajúci vzduch nad záhradou plnou ruží, chladný tieň španielskeho kostola, slaný vzduch sýtený vysokými vlnami oceánu a vôňa surferského vosku, dlhé večere aj rozhovory v mäkkom svetle sviečok – práve tieto Arturove spomienky z dospievania na severe Španielska, rovnako ako tvorba ovplyvnená surrealizmom a hnutím neo-noir, tvorí základ inšpirácie prvého parfému Azabache a ako nosná idea aj teraz zostávajú. Rovnako ako zostávajú myšlienky, ktoré nás utvárajú.

AZABACHE CHAPTER 2
AZABACHE CHAPTER 2
Nová podoba symbolizuje tvorivý a emočný posun. Od prvého momentu má rovnaký charakter, ale je vyberanejší, elegantnejší a hlbší.

Emotívna vôňa ruží je zjemnená v spoločnosti bergamotu a geránia. Živočíšne tóny zásadne ustupujú a ponechávajú priestor pre labdanum, novú balzamickú zložku, ktorá dáva novému parfému zásadný charakter. Táto živica kríkov Cistus, známych tiež ako skalné ruže, je po stáročia vyhľadávaná pre svoju komplexnú a hlbokú vôňu s nádychom dreva, kože a ambry.

Od chrámových obradov staroveku po exkluzívne parfémy súčasnosti je labdanum synonymom tých najkrajších momentov.

Azabache Chapter 2 už nepredstavuje limitovanú sériu. V charakteristickom flakóne značky Pigmentarium sa začal predávať 8. apríla.

Cena za 50 ml: 139 EUR | 160 EUR

AZABACHE CHAPTER 2
AZABACHE CHAPTER 2
    1252

    Súvisiace články