Novinky v módnom priemysle a nové kolekcie sú to, čo zaujíma každého, kto si naladí akúkoľvek prehliadku v rámci Týždňov módy. Avšak rovnako zaujímavé sú aj iné aspekty módnych shows a to najmä v prípade Haute Couture kolekcií. Práve preto sme sa tentokrát pozreli na beauty trendy, ktoré boli počas posledného Haute Couture Week-u predstavené.

 

titleValentino

 

Disco

Trblietky v líčení sú síce na výslní už dlhšiu dobu, no až doteraz sa nosili vo svojej relatívne sofistikovanej podobe. Teraz prichádza na rad disco inšpirácia, retro odtiene a hustým ligotom pokryté viečka.

3Jean Paul Gaultier

 

 

Popletené

Vrkôčiky na rôzne spôsoby boli využité na vytvorenie kreatívnych detailov, na zopnutie klasického konského chvostu, ale aj na komplexné, doteraz nevídané účesy, ktoré samy o sebe predstavovali umelecké diela.

12Dior 14Iris Van Herpen

 

15Ralph & Russo 16Maurizio Galante

 

 

Staroveký Egypt

Hrubé linky akoby inšpirované starovekým Egyptom si našli svoju cestu do líčenia na prehliadke Viktor & Rolf. Líčenie a lá Kleopatra doplnené modernými vplyvmi bolo výrazné a podmanivé.

2Viktor & Rolf

 

 

Dúha

Odtiene dúhy, pastelky a jemné farby pripomínajúce olejovú maľbu vytvorili kontrast ku výraznému líčeniu na iných prehliadkach. Jemná, umelecky pôsobiaca vizáž dotvárala moderný look na rôzne spôsoby.

13Dundas 4Ronald Van Der Kamp

 

 

Nude

Nahé líčenie nie je vôbec typickým elementom pre Haute Couture kolekcie. Napriek tomu si prirodzenosť založená na jemných odtieňoch marhuľovej dokázala nájsť svoje miesto medzi drámou a extravaganciou.

18Ralph & Russo 8Alexandre VauthierDramatické doplnky

Na Haute Couture Week-u nemohli chýbať tie najkreatívnejšie, dramatické vlasové doplnky, ktoré posúvali celkovú vizáž na úplne nový level. Niektoré boli inšpirované históriou, iné prírodou a ďalšie sa zahrávali s abstrakciou.

11Armani Privé 5Guo Pei

 

7Schiaparelli 10Givenchy


Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie krásaEMMA DROBNÁ X ENVY THERAPY: „NÁPLASTI NA...

Dress code v pastelových barvách, příjemná atmosféra, růžové šampaňské a nezaměnitelný hlas zpěvačky Emmy Drobné. Takový byl pražský event kosmetické značky...


KAROLÍNA KURKOVÁ X ENVY THERAPY: „KONEČN...

Když zavítá topmodelka Karolína Kurková z Miami do Čech, vždy je to velká událost a většinou ji potkáme jen na těch...


NATÁLIE SELVEKOVÁ X ENVY THERAPY: „DŮKLA...

Zakladatelka značky Envy Therapy Natálie Selveková uspořádala v Praze minulý týden jeden z nejhezčích eventů sezóny, a to při příležitosti uvedení značky...


DOMINIKA CIBULKOVÁ X ENVY THERAPY: „PÉČI...

Bývalá profesionální tenistka Dominika Cibulková patří mezi ambasadorky značky Envy Therapy, a tak nesměla chybět ani na speciálním eventu při...

YR2109 AK 31 SK trees banners 300x300 

300x600 GOLD SK

 

Naše tipy

Farby do prechodného počasia

Prechodné obdobie medzi letom a jeseňou, kedy to nevyzerá ani na jednu sezónu, je ideálne na prepája...

Travel Stories s Bé Hà Nguyen

Sympatická Youtuberka Bé Hà je stelesnením pozitívnej energie, ktorú šíri prostredníctvom svojho You...

3 must-have kúsky do prechodného počasia

Koniec leta je pomaly tu a počasie si z nás v tomto období navyše zvykne aj poriadne strieľať. Vonku...