Novinky v módnom priemysle a nové kolekcie sú to, čo zaujíma každého, kto si naladí akúkoľvek prehliadku v rámci Týždňov módy. Avšak rovnako zaujímavé sú aj iné aspekty módnych shows a to najmä v prípade Haute Couture kolekcií. Práve preto sme sa tentokrát pozreli na beauty trendy, ktoré boli počas posledného Haute Couture Week-u predstavené.

 

titleValentino

 

Disco

Trblietky v líčení sú síce na výslní už dlhšiu dobu, no až doteraz sa nosili vo svojej relatívne sofistikovanej podobe. Teraz prichádza na rad disco inšpirácia, retro odtiene a hustým ligotom pokryté viečka.

3Jean Paul Gaultier

 

 

Popletené

Vrkôčiky na rôzne spôsoby boli využité na vytvorenie kreatívnych detailov, na zopnutie klasického konského chvostu, ale aj na komplexné, doteraz nevídané účesy, ktoré samy o sebe predstavovali umelecké diela.

12Dior 14Iris Van Herpen

 

15Ralph & Russo 16Maurizio Galante

 

 

Staroveký Egypt

Hrubé linky akoby inšpirované starovekým Egyptom si našli svoju cestu do líčenia na prehliadke Viktor & Rolf. Líčenie a lá Kleopatra doplnené modernými vplyvmi bolo výrazné a podmanivé.

2Viktor & Rolf

 

 

Dúha

Odtiene dúhy, pastelky a jemné farby pripomínajúce olejovú maľbu vytvorili kontrast ku výraznému líčeniu na iných prehliadkach. Jemná, umelecky pôsobiaca vizáž dotvárala moderný look na rôzne spôsoby.

13Dundas 4Ronald Van Der Kamp

 

 

Nude

Nahé líčenie nie je vôbec typickým elementom pre Haute Couture kolekcie. Napriek tomu si prirodzenosť založená na jemných odtieňoch marhuľovej dokázala nájsť svoje miesto medzi drámou a extravaganciou.

18Ralph & Russo 8Alexandre VauthierDramatické doplnky

Na Haute Couture Week-u nemohli chýbať tie najkreatívnejšie, dramatické vlasové doplnky, ktoré posúvali celkovú vizáž na úplne nový level. Niektoré boli inšpirované históriou, iné prírodou a ďalšie sa zahrávali s abstrakciou.

11Armani Privé 5Guo Pei

 

7Schiaparelli 10Givenchy


Foto: Indigital

Najnovšie zo sekcie krásaTrendy krasa | 14.okt 2019

Beauty trendy sezóny

Aké beauty trendy nám predpovedali módne domy počas Týždňov módy na sezónu jeseň-zima 2019? Zaspomínali sme si a predstavujeme vám tak...


Pleť na cestách: 5 beauty tipov pri cest...

Akými kozmetickými tipmi sa riadite pri cestovaní? Aplikujete na tvár pleťovú hmlu na osvieženie alebo ste dokonca skúšali hydratačnú masku...


Vyberte si správnu kyselinu podľa veku

Rozmýšľate nad kyselinami, no neviete, kde začať? Vyberte si podľa problému, ktorý vás trápi, no najmä podľa veku. Vybrali sme...


Trendy krasa | 08.okt 2019

Jesenné manikúrové tipy

Patríte aj vy k tým z nás, ktoré ihneď ako príde jeseň siahajú po bordovej manikúre alebo idete radi proti prúdu? Nech...

predplatne

predplatne

 

banner.300x600 miluska

Naše tipy

Je živá látka budúcnosťou módy?

Kanadsko-iránska dizajnérka Roya Aghighi vytvoril oblečenie z algae (typ riasy), ktoré dokáže p...

Jesenný must-have: Flanelka

Flanelová košeľa je nielen synonymom jesene, ale aj pohodlia. Keď sa opäť vo veľkom vrátila na módnu...

Túto jeseň sa namiesto koženej bundy nos...

Zrejme sa zhodneme na tom, že kožená bunda je ako stvorená na jeseň. V skrini ju máme mnohí a&n...