Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 16. marec 2024

Linda Nývltová nás pozvala do svojho bytu na Piatej Avenue

Modelka, lektorka jogy aj budúca psychologička Linda Nývltová žije už niekoľko rokov medzi Los Angeles a New Yorkom. Top Fashion dostal jedinečnú príležitosť nahliadnuť do Lindinho nového bytu na Piatej Avenue a vyspovedať ju, ako prebiehal dizajnový proces, aj či v nádhernej kuchyni skutočne varí.

Linda Nývltová nás pozvala do svojho bytu na Piatej Avenue

Mnoho ľudí vás pozná ako modelku, ale vy sa okrem modelingu už viac rokov venujete aj lektorstvu jogy. Ako ste sa k joge dostali?

Vždy som bola aktívna a milovala pohyb. Jogu som chcela vyskúšať dávno predtým, než som prišla do Los Angeles, ale tam som sa do nej zamilovala. Kamarátka ma vzala do svojho štúdia a ja som ho začala navštevovať každý deň. Joga je pre mňa nielen fyzickou, ale najmä mentálnou výzvou. Jej náročnosť sa nemení ani po rokoch praxe.

Pokračujete v jogových kurzoch naďalej, alebo sa teraz sústredíte na iné aktivity?

Venujem sa jej stále, ale už na ňu nemám toľko času, ako som mala počas pandémie. Momentálne sa snažím skĺbiť jogu, cestovanie, modeling a rodinu. Najviac času však venujem štúdiu. Rozhodla som sa pre Master’s program v oblasti psychológie, a od januára už mi začína aj prax.

Aký je váš pohľad na zdravie všeobecne?

Zdravie je prítomné v každom rozhodnutí, ktoré robím. Keď si vyberám jedlo, myslím na výživu, keď idem cvičiť, viem, že sa potom budem cítiť skvele. Chodím spať skôr, aby som mala na ďalší deň dostatok energie. Zdravie vnímam ako lifestyle. Je pre mňa spôsobom, akým môžem vytvoriť ideálne podmienky pre všeobecný well-being, aby moje telo mohlo optimálne fungovať a aby som mohla zažívať tento svet naplno. Nie som však extrémistom a nepredstavuje pre mňa disciplínu. Pozerám sa naň pozitívne, namiesto odopierania si doprajem prospešné veci. Zdravie je dar, ktorý si veľmi vážim.

Vďaka modelingu žijete dlhé roky v Amerike. Ktoré mesto, v akom ste doteraz žili, vás „zasiahlo“ najviac?

Najviac ma ovplyvnil život v Los Angeles. Tu som zažila najviac veľkých zlomových životných momentov. K rozhodnutiu, že chcem žiť v Amerike, som dospela práve v L.A. Veľmi mi vyhovuje jeho životný štýl. Je tu jednoduché zdravo jesť a pohyb vonku je možný celoročne. Mám veľmi rada aj New York, kde mám veľa kamarátov, a ktorý je v porovnaní s L.A. bohatší na kultúru, galérie a múzeá. Posledným srdcovým mestom je Paríž, kde som si vybudovala svoju modelingovú kariéru.

Medzitým ste sa na čas vrátili aj do Bratislavy. Čo na nej máte rada?

Bratislava pre mňa znamená korene, mám tu rodičov a sestru. Najradšej sa do nej vraciam na jar a v lete, kedy je podľa mňa najkrajšia.

Pôsobíte ako veľmi pozitívny človek, dá sa to naučiť?

Myslím si, že dá. Keď si človek prejde ťažkými lekciami, získa väčší nadhľad. Pozitivita prichádza za odmenu. Niektorí ľudia sú, samozrejme, prirodzene viac pozitívni, a rozhodne to uľahčuje aj slnko.

Aktuálne môžeme vidieť váš krásny byt s výhľadom na Central Park. Ako by ste opísali svoj terajší život na Manhattane verzus ten, keď ste prvýkrát prišli do New Yorku?

Keď som prišla do New Yorku po prvýkrát, mala som 16 rokov. Bývala som v dvojspálňovom byte s ďalšími desiatimi modelkami a spávala som na poschodovej posteli. Prirovnala by som to k životu na internáte. Mala som pri sebe veľa kamarátok, ale bolo náročné sa ráno dostať do kúpeľne (smiech). Teraz zdieľam podobne veľký priestor sama s manželom a rána sú pokojnejšie.

Kto vám navrhoval interiér a ako ste sa k sebe dostali?

Mladá dizajnérka Samantha Ryckman s nami už pracovala na dome v Los Angeles, a s jej prácou sme boli veľmi spokojní. Dlho spolupracovala s populárnym Wladom Fernandezom, ktorého štýl je však viac tmavý a maskulínny.

Aké boli vaše požiadavky na interiér?

Chceli sme vytvoriť nadčasový čistý priestor, ktorý by bol naším útočiskom v hektickom meste. Bolo pre nás dôležité rešpektovať pôvodný štýl predvojnovej budovy a zároveň, aby v ňom bolo veľa svetla. Chceli sme, aby evokoval ten príťažlivý pocit, ako keď prídete do hotelového apartmánu.

Ako proces prebiehal? Boli ste začlenená do procesu a pripravovala moodboardy na Pintereste, alebo ste nechali voľné ruky architektom?

Do procesu som bola aktívne zapojená. O Pintereste máte pravdu, so Samanthou sme si zdieľali moodboardy a vzájomne do nich pridávali fotky. Na základe toho nám pomohla nájsť alebo dať vyrobiť konkrétne kúsky.

Ako by ste opísali svoj vkus v dizajne a v móde?

Sú veľmi podobné. Mám rada klasiku, jednoduchosť a pohodlné kvalitné materiály. Tón v tóne, ale s určitým „twistom“.

Ktorá miestnosť a ktorý kus nábytku sú vašimi obľúbenými?

Milujem ráno sedieť v kresle v obývačke s kávou v ruke. Pozorujem a vnímam priestor okolo, než začne deň. Najobľúbenejším kusom nábytku je určite travertínová konzola, ktorú sme umiestnili v hale.

Predpokladám, že ako modelka ste zvyknutá sa sťahovať, často sa baliť a presúvať. Aký je váš vzťah k veciam všeobecne?

Roky cestovania ma určite ovplyvnili. Neznášam zapratané priestory a skrine plné vecí. Každý rok preto vytrieďujem, čo už nenosím. Nemám veľký šatník. Som typ, ktorý nosí obľúbené veci stále dokola. Často však cestujem do New Yorku, kde si preto nechávam minikapsulový šatník, aby som nemusela vždy ťahať veľký kufor. Mám tam hlavne kabáty, ktoré v Los Angeles nepotrebujem.

Varíte?

Milujem variť. Cez víkend pravidelne s manželom organizujeme veľké večere pre nejakých 8 – 12 kamarátov. Rada skúšam nové recepty. Väčšinou sú to rôzne verzie zeleninových jedál a ryby. Z Instagramu odporúčam @starinfinitefood.

Aký je váš vzťah k obrazom, ktoré máte doma?

Páčia sa mi jednoduché kresby. Každé z diel, ktoré doma máme, má svoj príbeh. Verím, že veci okolo nás na nás vplývajú, podobne ako ľudia. Preto sa rada obklopujem umením, nábytkom, knihami a kombináciami farieb, z ktorých mám dobrý pocit.

Keď sa spätne pozriete na proces zariaďovania, čo je podľa vás najdôležitejším aspektom?

Jasná vízia toho, čo chcete vytvoriť. Bolo výzvou skĺbiť môj a manželov vkus. Nakoniec si myslím, že sa nám podarilo vytvoriť balans medzi klasikou, súčasnosťou a nadčasovosťou.

    1192

    Súvisiace články