Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 17. december 2021 / PR

Lifestyle succes story- Monika Filipová

Keď vkročíte do priestorov concept storu Diagram, ocitnete sa vo svete krásy v tom najúprimnejšom zmysle slova. Je to krása založená na skutočnom cite pre dizajn a na objektoch, ktoré nesú hĺbku. Viac nám povedala majiteľka Monika Filipová.

Lifestyle succes story- Monika Filipová

Ako by ste opísali Diagram niekomu, kto ho ešte nenavštívil?

Je to výnimočné miesto so špecifickou atmosférou. Je unikátny už samotným priestorom – Palác Motešických, kde máme zázemie, definuje vzťah k hodnotám, ktoré ocení čas, čo je s absolútnou zhodou s tým, čo v samotnom Diagrame ponúkame našim zákazníkom. Ale unikátny je aj interiérom, sortimentom a značkami, ktoré sa v ňom nachádzajú. Je to miesto s osobitými objektmi, ktoré ozdobia vás, ale aj priestor navôkol.

Priestory Diagram concept store
Priestory Diagram concept store

V čom spočíva kúzlo Diagram Concept Store?

Koncept Diagram ocenia ľudia, ktorí milujú dizajn, jedinečnosť a kvalitu. Rovnako ho ocenia tí, ktorí hľadajú nádherné darčeky pre svojich blízkych alebo by radi potešili seba či skrášlili svoj domov. Jeho hlavnou filozofiou je prinášať estetické a kvalitné veci ľuďom a vytvárať cez náš tovar a nakupovanie u nás krásne emócie. Najdôležitejšie pre mňa je, aby sa u nás ľudia cítili dobre a aby všetky svoje zmysly potešili kvalitou, ktorú pre nich s láskou kurátorským spôsobom selektujeme. Či už prostredníctvom vizuálnej stránky produktov, vône alebo balenia.

Vaše portfólio zahŕňa mená ako Fornasetti, Tiger Frame či Cire Trudon... Čo spája značky, ktoré u vás momentálne zákazníci nájdu?

Spoločné majú mnohé. Kvalitná ručná práca, spracovanie, použité materiály/suroviny, unikátnosť dizajnu, ale aj rešpekt k prírode, hodnoty a v neposlednom rade lásku k tomu, čo robia a vytvárajú.

Ako prebieha ich výber a objavovanie?

Výber značiek je u mňa veľmi pocitový. V momente viem, čo sa mi páči, čo chcem, a preto sa dokážem rýchlo rozhodnúť. Uprednostňujem jedinečnosť, originalitu a najmä objekty, dekor či šperky, ktoré vyrobili ľudia ručne a dali im svoju energiu. Snažím sa vyhľadávať taký tovar, ktorý zákazník bude vedieť oceniť aj časom a tým dá možnosť napríklad svojim deťom zdediť niečo, čo si budú vážiť a po ďalšie generácie s láskou opatrovať.

K čomu z vášho portfólia máte najintenzívnejší vzťah?

Samotný Diagram je mojou srdcovkou. Som stotožnená s každým jedným produktom, ktorý sa v ňom nachádza, preto sa mi veľmi ťažko vyberá. Svoj deň si však neviem predstaviť bez parfumu od austrálskych Mihan Aromatics či vlastnej skladačky šperkov z nášho portfólia, ktoré denno-denne nosím. Večer si zase spríjemňujem pálením sviečok od Fornasetti či Cire Trudon.

Mihan Aromatic
Mihan Aromatic

Majiteľkou Diagramu ste sa stali počas minulého roka. Čo vás viedlo k jeho prevzatiu?

Vlastniť obchod s krásou nikdy nebolo mojím snom. Vždy som však bola milovníčkou pekných vecí, umenia a dizajnu, ktorými sa v živote rada obklopujem. A práve tak som spoznala Diagram. Cez lásku ku krásnu. Bola to láska na prvý pohľad. K priestoru, ku konceptu a samotným objektom, ktoré sa v ňom nachádzali. Pre Diagram sa dlhšie obdobie hľadal kupec a keď prišla bývalej majiteľke ponuka na rozpredaj nábytku a zariadenia, cítila som, že sa ho chcem ujať, viesť ho a budovať, aby nezanikol koncept a miesto, ktoré je na slovenskom trhu jediné, unikátne a pre mňa nádherné.

Fornasetti Scacco
Fornasetti Scacco
Fornasetti Star Lina
Fornasetti Star Lina

Monika a jej cesta

Monika začala svoju kariérnu cestu v advokátskej kancelárii, pokračovala v mediálnej agentúre a nakoniec sa presunula do marketingu. Jej celoživotný vzťah k móde a estetike ju motivoval na absolvovanie kurzu stylingu a dlhé roky sa venuje práve tomuto odvetviu. Zároveň pôsobí na blogu Je máppelle Monique. Vedenie Diagramu prevzala počas minulého roka a dnes ako majiteľka zastrešuje jeho kreatívu, ako aj stratégiu.

3 každodenné must-haves

  • Mobil pre obsah na sociálne siete a e-maily ☺
  • Obľúbený parfum od MihanAromatics
  • Silné talianske espreso
    2431

    Súvisiace články