Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 26. október 2021

Style Book podľa Dajany Králikovej

Vo svete je množstvo štýlových žien, ktoré sa prezentujú skvelým vkusom a citom pre módu. Jednou z nich je aj sympatická Slovenka - Dajana Králiková alias @dajull. Práve preto sme sa ju rozhodli vyspovedať a v našom rozhovore sa s nami podelila o svoje módne tipy a stylingové triky.

Style Book podľa Dajany Králikovej

Môj štýl by som opísala ako minimalistický, jednoduchý, praktický, plný neutrálnych tónov a mixu niečoho pohodlného, doplneného o oversized, masculine prvok.

Môj go-to outfit je na jeseň typický vrstvením. Jednoznačne však pohodlné rifle alebo voľné kostýmové nohavice, kvalitné basic tričko, štýlové tenisky alebo chunky boots, oversized sako či trench coat, zlaté/strieborné doplnky a čierne okuliare.

@dajull
@dajull
@dajull
@dajull

Najobľúbenejší trend túto sezónu je kombinácia kostýmovej vesty s nohavicami. Inak nie som veľmi na sledovanie trendov.

Túto sezónu by som si rada kúpila viacero vecí, môj wishlist je dlhý. Ak však mám spomenúť len jednu vec, tak momentálne som na love kvalitnej puffer bundy.

Väčšinou nakupujem online. Dobré basic kúsky napríklad v ARKET, &otherstories, Uniqlo, Everlane a tiež moje obľúbené austrálske značky Camilla and Marc, Assembly Label, vintage OUMA. Keď rifle, tak Neuw denim a vintage kúsky od Adindividuals.

@dajull
@dajull
@dajull
@dajull
@dajull
@dajull

Investujem do klasických, nadčasových kúskov. Quality over quantity je moje pravidlo v každom prípade!

Môj najobľúbenejší kúsok v šatníku sú čierne kostýmové nohavice šité na mieru.

Mojimi módnymi vzormi sú všetky talentované ženy nielen v oblasti módy. Nemám totiž špecifický módny vzor, ale môžem povedať, že ma veľmi bavia Olsen twins a ich easy, voľný, cool štýl.

Kľúčom ku skvelému stylingu je nájsť strihy, v ktorých sa cítiš dobre, materiály, v ktorých sa cítiš pohodlne a farby, ktoré naozaj miluješ. Bude to znieť obohrato, ale kľúčom je komfort a nadčasový šatník. Kúsky, ktoré budeš môcť využívať rôznymi spôsobmi aj v nasledujúcich rokoch.

Najlepšia rada, akú som v móde dostala je “Neriaď sa trendami, buď confident v tom, čo rada nosíš, own it a bud sebavedomá” a tiež “Kupuj menej - Less is more - a uprednostňuj kúsky, ktoré môžeš nosiť zo sezóny na sezónu.

 

Viac z módneho sveta Dajany (@dajull) nájdeš na Instagrame!

 

Foto: archív Dajany Králikovej

    2307

    Súvisiace články