Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 25. január 2024

Lifestyle Day: Silvia Dusci

Talianka Silvia Dusci vyštudovala Fashion Communication na milánskej univerzite Istituto Marangoni a pracovala ako kreatívna konzultantka pre niekoľko menších nezávislých značiek. Dnes spolupracuje s butikovou PR agentúrou The Maptique, kde využíva svoju vášeň pre hľadanie skrytej krásy a kurátorstvo obsahu. V roku 2022 založila vlastnú značku šperkov Le Sundial.

Lifestyle Day: Silvia Dusci

Ako začal príbeh Le Sundial?

Le Sundial nemal konvečný začiatok. Predstavoval pre mňa postupné zvedomenie túžby preniesť moju osobnú interpretáciu krásy do fyzickej podoby. Od začiatku bolo mojím cieľom robiť niečo, čo ma baví, bez prílišného kalkulovania, a táto cesta sa prirodzene ukázala ako autentická.

Aký máš vzťah k šperkom všeobecne?

Vždy ma priťahovala ich schopnosť vyjadrovať emócie. Spomedzi všetkých doplnkov, ktoré nosíme, iba šperkom prikladáme význam a vytvárame si k nim intímny vzťah. Preto vždy, keď tvorím nejaký šperk, snažím sa do návrhu preniesť konkrétny pocit.

Kto ovplyvňuje tvoj štýl?

Inšpiruje ma odhodlanie Joan Didion, elegancia Carolyn Besette-Kennedy a sloboda Jane Birkin. Tieto ženy si nielen zachovali svoj jedinečný pohľad, ale vytvorili pretrvávajúce dedičstvo, ktoré rezonuje s nami všetkými. Inšpiráciu však nachádzam všade. Moju zvedavosť a kreativitu podnecujú obyčajné aj neobyčajné veci.

Ako by si opísala taliansky štýl? Je ti vlastný?

Ako typická Talianka som hlboko zamilovaná do tých najlepších vecí v živote – skvelého jedla, červeného vína a slnka. Taliansko ponúka život presiaknutý radosťou a Miláno je mestom zasväteným honbe za krásou. Život v Miláne mi umožňuje reinterpretovať dary mojej kultúry prostredníctvom nových perspektív. Každý roh ulice, kaviareň a obchod tu rozpráva príbeh kultúry, ktorá si ctí krásu vo všetkých jej podobách. To ma inšpirovalo k tomu, aby som do tradičnej talianskej elegancie vniesla moderný minimalizmus.

Tvoje šperky majú silný architektonický element. Patria interiérový diizajn a architektúra medzi tvoje záľuby?

Určite áno. Puto, ktoré cítim so svetom umenia a dizajnu, ma hlboko ovplyvňuje. Mojou ambíciou je vytvoriť objekt, ktorý odolá plynutiu času - rovnako ako architektúra. Inšpirujú ma vizionárske návrhy Carla Scarpu, elegantný minimalizmus Andrého Putmana aj Le Corbusierove revolučné princípy.

Čo bude pre Le Sundial nasledovať?

Nechcem sa riadiť pravidlami rýchleho tempa módneho priemyslu. Som vďačná, že som za taký krátky čas získala podporu mnohých ľudí, ktorí sú pre mňa zdrojom inšpirácie. Mala som veľké šťastie, že hneď pochopili estetiku a základné hodnoty Le Sundial. Budúci rok mám v pláne niekolko nových projektov, produktov a spoluprác. Držte mi palce!

3 Must haves:

  • Officine Universelle Buly balzam
  • Parfum Byredo
  • Jazzový playlist
Officine Universelle Buly balzam
Officine Universelle Buly balzam
Parfum Byredo
Parfum Byredo
Jazzový playlist
Jazzový playlist
    4476

    Súvisiace články