Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 13. november 2023

Fashion Day: Zuzana Kubíčková

„Kvalitný materiál a strih nikdy nevyjde z módy.“

Fashion Day: Zuzana Kubíčková

Zuzana a jej cesta:

Značka Zuzana Kubíčková minulý rok oslávila 10 rokov. Zuzana študovala na pražskej vysokej škole umelecko-priemyselnej a absolvovala stáže v Miláne, Paríži aj Reykjavíku. Jej tvorba bola ocenená na Czech Grand Design aj Akadémiou dizajnu ČR. Veľkú časť tvorí na mieru, ale venuje sa aj prêt-à-porter, čo je zároveň novým názvom kolekcie donedávna známej ako POP. Tento rok otvorila nový salón na najlepšej adrese v Prahe, v Parížskej ulici.

Vaša značka je na trhu už viac ako desať rokov. Čo ste sa za tú dobu naučili o českých a slovenských ženách?

Mám rada svoje zákazníčky a neustále hľadám spôsob, ako lepšie porozumieť ich prianiam. Neexistuje žiadna všeobecná formulácia „česká alebo slovenská zákazníčka“. Vždy predo mnou nakoniec stojí jedinečná žena, ktorá chce výnimočné šaty.

Tvoríte couture, svadobné šaty aj pret-a-portêr. Ktorá časť tvorby je vašou najobľúbenejšou?

Teší ma, že môžem spoločne s kolegyňami pripravovať všetky tieto kolekcie. Najviac ma baví vždy to, na čom práve pracujeme.

V súčasnosti zažívame návrat spoločnosti do kancelárií a spoločenských priestorov. Odzrkadľuje sa to aj v tom, čo sa predáva?

Pracujeme na zákazku, a preto sa nedá jednoznačne povedať, aký je trend. Sú dámy, ktoré u nás hľadajú večerné šaty, a potom sú zákazníčky, ktoré chcú oblečenie na denné nosenie alebo napríklad hodvábne pyžamo.

Office dress-code už nie je tak jasne vyhranený ako kedysi. Ako by mal podľa vás vyzerať správny outfit do kancelárie?

Kancelársky dress-code má mnoho súvislostí. Samozrejme, záleží na kontexte, či pracujete v banke, v advokátskej kancelárii, alebo v reklamnej agentúre. Rozhoduje vkus a osobnosť ženy. Myslím, že kvalitný materiál a strih nikdy nevyjde z módy.

Nedávno ste v Prahe v Parížskej ulici otvorili krásny salón. Aké boli vaše očakávania a splnili sa?

Očakávania sú splnené na tisíc percent. Som tu veľmi spokojná.

V minulosti ste stážovali v Miláne, Paríži aj Reykjavíku. Ktoré z miest na vás zapôsobilo najviac a prečo?

Každé z týchto miest malo svoju výnimočnosť a kládlo dôraz na rozdielne prístupy. V Paríži organizácia a plánovanie práce, v Miláne jednanie s klientkami, v Reykjavíku kreativita a nové prístupy k tvorbe.

Aké máte so značkou plány do budúcna?

Myšlienok je mnoho, ale musíme sa ako vždy rozhodnúť, čo bude ten ďalší krok – čo pripravíme a uvedieme.

3 must haves:

Budík, káva, šnyt.

    4576

    Súvisiace články