Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 24. november 2022

Kreatívny riaditeľ Alessandro Michele opúšťa Gucci po siedmich rokoch

Dizajnér počas svojho pôsobenia takmer strojnásobil príjmy luxusného talianskeho módneho domu.

Kreatívny riaditeľ Alessandro Michele opúšťa Gucci po siedmich rokoch

Alessandro Michele sa vzdáva svojej úlohy kreatívneho riaditeľa Gucci. Jeho odchod v stredu oznámila francúzska skupina Kering, ktorá okrem iných luxusných značiek vlastní aj Gucci. Módny dizajnér Michele zastával túto úlohu od roku 2015. Jeho vymenovanie z pozície vedúceho oddelenia doplnkov na kreatívneho riaditeľa bolo v tom čase pre módny priemysel šokom. Alessandro však rýchlo pomohol nastoliť obdobie silného rastu a znovu vyvolal vzrušenie v luxusnom talianskom módnom dome. Jeho nová vízia značky prenikla cez módny priemysel a zarobila desiatky miliárd dolárov pre Kering. Tržby v Gucci sa počas jeho pôsobenia vo funkcii takmer strojnásobili, z 3,9 miliardy EUR v roku 2015 na 9,7 miliardy EUR v roku 2021.

S úctou k histórii talianskeho domu, spojil Michele dedičné podpisy Gucci s modernejšou estetikou
S úctou k histórii talianskeho domu, spojil Michele dedičné podpisy Gucci s modernejšou estetikou

Kto bude jeho nástupcom?

Keringov predseda a generálny riaditeľ François-Henri Pinault vo vyhlásení poďakoval Michelemu za jeho sedemročné pôsobenie. „Jeho vášeň, predstavivosť, vynaliezavosť a kultúra postavili Gucci do centra pozornosti, kde je jeho miesto,“ povedal. Spoločnosť však zatiaľ neprezradila, kto bude nástupcom Michele, ktorý odišiel s okamžitou platnosťou.

Inkluzivita a excentrickosť

Jeho prístup k pohlaviam a excentrická inkluzivita stelesňovala širšiu kultúrnu konverzáciu okolo pohlavia, sexuálnej identity a rasy. (od roku 2017 Gucci predstavuje pánske a dámske kolekcie spoločne). Využitie potlačí, farieb a textúr si získali novú generáciu mladšej klientely v Európe, USA a Číne. Mokasíny s chlpatou podšívkou a tašky cez telo zdobené logom dvojitého G sa rýchlo stali virálnymi. Počas svojho pôsobenia taktiež pritiahol zástupy celebrít, vrátane Lady Gaga, Beyoncé, Billie Eilish, Dakoty Johnson a Jodie Turner-Smith.

„Sú chvíle, keď sa cesty rozídu kvôli rôznym perspektívam, ktoré môže mať každý z nás,“ povedal pán Michele vo vyhlásení, v ktorom sa poďakoval aj zamestnancom Gucci. "Dnes sa pre mňa končí mimoriadna cesta, ktorá trvá viac ako dvadsať rokov, v rámci spoločnosti, ktorej som neúnavne venoval všetku svoju lásku a tvorivú vášeň."

Výnimočný moment v histórii domu

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Kering Francois-Henri Pinault dodal, že „cesta, ktorou Gucci a Alessandro spolu kráčali v priebehu rokov, je jedinečná a zostane výnimočným momentom v histórii domu.“

    820

    Súvisiace články