Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 1. august 2022 / PR

6 tipov, ako nájsť dokonalé džínsy pre váš tvar tela

Džínsy majú čaro vašu postavu ukázať v tom najlepšom svetle alebo naopak úplne pokaziť. Preto je dôležité vybrať si správnu veľkosť a strih k vašej postave. Áno, jednoduchšie by bolo, ak by existoval len jeden strih pre všetkých a nakupovanie by nebolo tak zložité. Na druhú stranu práve takto vaša postava vynikne medzi ostatnými. Je to len o tom, koľko času venujete hľadaním tých správnych džínsov. Ako nájsť tie správne pre vašu postavu?

6 tipov, ako nájsť dokonalé džínsy pre váš tvar tela

Porozumejte svojej postave

Možno ste už od ostatných počuli, že máte postavu ako konkrétne ovocie. Porozumenie tomuto výrazu vám pomôže nájsť tie správne nohavice. Presnejšie sa ženské postavy delia na 5 druhov a to na jahodu, banán, hrušku, jablko a presýpacie hodiny. Všetko to záleží od toho, či sú vaše boky a prsia užšie alebo širšie a v akej kombinácii. Všetky možnosti si teraz prejdeme, aby ste zistili, ktoré džínsy najbližšie kúpiť a akým sa širokým oblúkom vyhnúť. 

Jablko alebo hruška?

Inými slovami veľké prsia, stredné boky alebo malé prsia, veľké boky. Ak máte postavu ako jablko, mali by ste mať úzke nohy a ploché brucho. V takomto prípade sa vaša váha koncentruje okolo pŕs. Preto by ste mali pohľady druhých koncentrovať na svoje krivky. To dosiahnete tým, že si zvolíte džínsy s elastickým pásom a džínsy dámske so stredným pásom, najmä, ak majú vstavanú podporu žalúdka. Zle neobstojíte ani s typom bootcut.

Hruškovité postavy vynikajú malými ramenami so stredne veľkými prsiami. Vaše boky sú najširšou časťou vášho tela. Poprípade váš trup je menší ako vaše boky a spodná časť tela. Telá, ktoré na pohľad vyzerajú ako hruška, by mali nosiť džínsy, ktoré sú tesne pod pásom. Celkovo platí, že užšie džínsy so širším strihom sú dobrá voľba. Pozor na to, aby ste nenosili príliš voľné nohavice. Môže sa stať, že to vašu postavu vykreslí väčšiu, ako v skutočnosti je. 

Banán nie je ako jahoda

Postava s tvarom ako banán je najľahšie identifikovateľná. Tento tvar má malé prsia aj malé boky. Jahodu zasa spoznáte tak, že má veľké prsia a malé boky. Banánová postava sa nemôže pochváliť veľkým množstvom kriviek. Ak svoje boky chcete spraviť objemnejšími, hľadajte džínsy, ktoré sedia buď nízko na bokoch alebo vysoko v páse. Naopak kapsáčom by ste mali odolať a držať sa od nich ďalej. Mohli by na vás pôsobiť príliš chlapčensky.

Jahodové postavy sa môžu pochváliť širokými ramenami. Vynikáte stredným až veľkým poprsím, ale vaše boky toho o vás veľa nepovedia. Ak máte túto postavu, vyhrali ste. Väčšina džínsov vám padne ako uliata. Práve na vás vymysleli tesné oblečenie, aby vaša postava vynikla cez oblečenie. Odporúča sa nepreháňať to s doplnkami a držať sa jednoduchosti. Máte rovnakú postavu ako má aj Angelina Jolie a to nemôže povedať každý.

Presýpacie hodiny

Záverečný typ postavy je tvar presýpacích hodín. Ak máte presne túto postavu, snažte sa nebyť perfekcionistka ohľadom vášho tela. Ak nie je všetko dokonalo rovnaké, nič sa nedeje. Nehovorte nie úzkym džínsom, ale ak máte na vašich nohách o nejaké to kilo naviac, držte sa ďalej od super tesných nohavíc. Rovnako tak nenavštevujte sekciu s voľnými nohavicami. Môžu vám vašu postavu pokaziť.

Nie sú džínsy bez dobrého trička

Džínsy vašu postavu môžu dokonalo doplniť. Tričko je ako dobrá poleva na lahodnom korpuse. Je len na vás, aký štýl obľubujete. Či už sú to jednofarebné trička bez nápisu alebo značkové tričká s veľkým logom. Dámske tričká, spomínané džínsy a ďalšie kúsky oblečenia nájdete na MODIVO.

    587

    Súvisiace články