Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 24. február 2024

Kľúčové looky z módnej prehliadky Prada FW 2024

Inštinktívna romantika predstavená v najnovšej kolekcii Prada pre sezónu jeseň/zima 2024.

Kľúčové looky z módnej prehliadky Prada FW 2024

Inštinktívna príťažlivosť k histórii. Tak znela téma najnovšej kolekcie Prada od Miuccie Prada a Rafa Simonsa, ktorá zahŕňala módu s fragmentmi histórie. Kreatívny riaditeľ módneho domu v nej skúma predstavy o kráse a súčasný svet formovaný spomienkami.

Stretnutie romantiky s minulosťou

História predurčuje módnu súčasnosť. Stereotypné odevy súčasnosti – motorkárske bundy, bomber bundy, úplety – sú formované prvkami čerpanými z histórie, meniacimi sa líniami a detailmi. Koncept fragmentov sa doslova odráža v prvkoch zabudovaných do iných odevov a v častiach vyrezaných okolo tela, aby odhalili vnútorné vrstvy. Sukne tvoria fasádu látky, kontrasty jemnosti a sily, krehký hodváb je položený na krajčírskej vlne.

Silueta Prady

Silueta Prady je úzka, utlmená s prehnanou vertikalitou. Topánky a klobúky posúvajú proporcie do extrému, zatiaľ čo oblečenie objíma telo v priamom vyjadrení ženskosti. Kabelky sú zavesené, slnečné okuliare odzrkadľujú celkovú vizáž.

Tradične mužské materiály sú prepracované do bytostne ženských. A klišé ženskosti – mašle, volány, volániky – ich význam sa zásadne prehodnocuje. Otázka autora znie, prečo nás priťahujú?

Kladenie otázok a pútavé odpovede. Módna prehliadka je iniciáciou rozhovoru so svetom a výmenou myšlienok. Tento inštinkt, táto túžba komunikovať a vyjadrovať sa je základným ľudským impulzom – dotýkať sa jeden druhého, vyjadrovať pocity prostredníctvom oblečenia, ktoré nosíme.

Miuccia Prada a Raf Simons predstavujú kolekciu dámskeho oblečenia Prada FW24: 

    1527

    Súvisiace články