Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 29. december 2022 / PR

Kapsulová kolekcia Pavla Dendisa inšpirovaná farbami mesiaca

DENDIS. SLEEPING SUN. CAPSULE FW22.

Kapsulová kolekcia Pavla Dendisa inšpirovaná farbami mesiaca

Aktuálna kapsulová kolekcia “SLEEPING SUN” dizajnéra Pavla Dendisa je inšpirovaná farbami aj fázami mesiaca - spln a nov majú rôzne odtiene, ako má móda svoje fázy opakovania. Ponuka je tak postavená na základe šatníka každej ženy - kabáte, saku, košeli, šatách a nohaviciach.

Zdokonalenie remeslom aj štýlom

„V kapsulovej kolekcii SLEEPING SUN som sa zameral na rozpracovanie viacerých modelov, ktoré som prezentoval v posledných kolekciách. Vždy sa snažím vo svojej práci posúvať ďalej a hľadať spôsoby ako odevy, ktoré tvorím zdokonaliť či už remeselne, alebo štýlom. Zvolil som farebnosť, s ktorou som sa dlho pohrával v mysli,“ hovorí dizajnér Pavol Dendis na margo svojej novej kolekcie.

Farby mesiaca

„Inšpiroval som sa farbami mesiaca - limetková žltá symbolizuje spln a sivá reprezentuje nov. Móda je cyklus, ktorý sa opakuje a vracia rovnako ako mesiac vo svojich fázach“ - hovorí dizajnér Pavol Dendis, ktorý vytvoril ponuku obsahujúcu základ šatníka každej ženy - kabát, sako, košeľa, šaty a nohavice.

Pavol Dendis: Burning Heart

Dominuje vlna a hodváb

Tentokrát pracoval primárne so ženskými siluetami, no niektoré modely sú prudko unisex, nakoľko vychádzal z pánskych strihov a oversize fitu. V kapsulovej kolekcii jeseň-zima 2022 spojil to, čím je jeho tvorba príznačná - jemnosť a tvrdosť, drapping a tailoring. Dominuje jej vlna a hodváb, ale taktiež syntetické zmesi, ktoré dávajú odevom “everyday vibe”.

Lookbook

„Postupne sa dostávam do obdobia vo svojej tvorbe, kedy ready-to-wear prehlušuje teatrálnosť predošlých kolekcií. SLEEPING SUN prezentujem ako lookbook a kampaň. Nakoľko som nezvolil prezentáciu formou veľkej fashion show, upustil som od výraznejších kreácií, ktoré si prehliadkové mólo s očakávaním vyžaduje.“

Kolekcia je exkluzívne dostupná v PRIVEÉ LOUNGE 

Kapsulovú kolekciu jeseň-zima 2022 PAVOL DENDIS SLEEPING SUN nájdete exkluzívne v ENVY x PRIVEÉ Beauty & Fashion Lounge Bratislava (Gorkého 5 / Laurinská 8) a Praha (Kostečná 3).

Photo lookbook: @mariannatomanova
Hair and makeup: @mischeldoublew
Model: @mayahrinikova @stalker_agency
Shoes: @stevemaddenslovakia
Location: @lavish__design__furniture
    840

    Súvisiace články