Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 13. október 2022 / PR

Martina Durikovic sa stala víťazkou ocenenia Best Fashion Talent

Traja finalisti, tri skvelé prezentácie, tri talenty… Víťazom sa však mohol stať iba jeden z nich.

Martina Durikovic sa stala víťazkou ocenenia Best Fashion Talent

V posledný večer módneho víkendu Fashion LIVE! Predstavili svoje kolekcie aj traja začínajúci odevní dizajnéri, ktorých vybrala odborná porota na základe predložených portfólií. Svoju prácu prezentovala absolventka Ateliéru Designu odevu Barbara Shevchuk, ďalej Jakub Matiašovič, ktorý absolvoval štúdium BA (Hons) Fashion Textile and Design (špecializácia Print) na Middlesex Univerzite v Londýne a nakoniec absolventka bakalárskeho štúdia odboru ženskej módy na Central Saint Martins v Londýne Martina Durikovic.

Barbara Shevchuk
Barbara Shevchuk
Jakub Matiašovič
Jakub Matiašovič
Martina Durikovic
Martina Durikovic

Víťazka Best Fashion Talent

Po odprezentovaní kolekcií všetkých troch dizajnérov na móle, odborná porota zložená z profesionálov, pedagógov, a zástupcov médií rozhodla a vyhlásila Martinu Durikovic ako víťazku Best Fashion Talent. Porota predovšetkým vyzdvihovala vysoko udržateľné princípy v jej tvorbe - jedinečnú kombináciu inovatívneho materiálu s rôznymi umeleckými a remeselnými technikami (vyšívanie, potlač, háčkovanie, lepenie kryštálov…).

Spojenie inovácií s tradíciami

„Martina je dizajnérka, ktorá spojila inovácie s tradíciami a predstavila úplne novú dimenziu módneho dizajnu. Máme dizajnérku, ktorá má potenciál zahviezdiť globálne,“ uviedla Zuzana Bobiková, riaditeľka Slovak Fashion Council.

Bioplastický materiál

Víťazná kolekcia mladej dizajnérky Martiny Durikovic, ktorá tvorí pod značkou MADbyMAD, je výsledkom jej dlhoročného experimentovania s bioplastickým materiálom. Martine sa v rámci experimentu úspešne podarilo vyvinúť „zero waste“ materiál, ktorý nadobúda formu transparentnej „koženej látky“. Výsledkom je kolekcia „kryštálových odevov“, ktoré je možné si uvariť doma, sú aj jedlé a plne kompostovateľné v záhrade, kde po dožití vyživujú rastliny.

Cook it! Wear it! Eat it! Vitalise plants with it !

To je motto, ktorým sa Martina riadi. Svoj úspech hodnotí nasledovne: „Titul Best Fashion Talent vnímam ako veľkú zodpovednosť. Som presvedčená, že môj dizajnérsky štýl a tvorba budú prínosom pre slovenský trh. Verím, že slovenský zákazník úspešne zareaguje na potenciál mojej tvorby a že sa nám spoločne podarí byť súčasťou revolúcie v módnom priemysle.“

    965

    Súvisiace články