Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 20. november 2023

Jesenné módne trendy 2023

Jesenné módne kolekcie nám opäť odhalili najhorúcejšie módne trendy. Ktoré z nich sme si osvojili v redakcii Top Fashion? Inšpirujte sa.

Jesenné módne trendy 2023

Tichý luxus

Jesenné kolekcie potvrdzujú, že nenápadný luxus zostáva najvyhľadávanejšou estetikou tohto roku. Napriek tomu, že sa tento termín stáva kvôli úzkemu prepojeniu s elitárstvom stále kontroverznejší, dizajnéri sa oň opierajú, a predstavujú nám neustále jeho nové podoby. Od džínsov s tielkami až po jednoduché džersejové šaty, tento štýl dáva zaužívanej fráze „menej je viac“ nový význam. Je to elegantné a nositeľné, nič viac dnes žena ani nepotrebuje. Keď sa pozrieme zblízka, ako by išlo o stretnutie módnych ikon – trenčkot, kožená bunda a ťavia kabát dopĺňajú prúžkovanú košeľu, mikinu s kapucňou alebo pletený rolák. Nohavice v klasickom štýle striedajú mierne rozšírené sukne v midi dĺžke. Do týchto kúskov sa vždy oplatí investovať. Ak chcete naozaj urobiť dojem, kľúčové sú kvalitné materiály a vypracované detaily.

Biznis kostým

V sezóne jeseň/zima 2023 sme zaznamenali návrat k nositeľným trendom. Namiesto avantgardného oblečenia, ktoré by si obliekol len málokto, sa dizajnéri zamerali na klasické štýly, ktoré ponúkajú všestranné využitie a obstoja v skúške času. Jedným z takýchto príkladov je jednoduchý čierny biznis kostým, ktorý sa na prehliadkach objavil vo verzii s nohavicami aj s puzdrovou sukňou. Okrem náznaku decentného prúžku v Saint Laurent a Louis Vuitton boli vzory úplne vylúčené. Dizajnéri sa pohrali skôr so siluetou. Zatiaľ čo Balenciaga nechala vyniknúť ramená, u Dolce & Gabbana sa do centra pozornosti dostal zúžený pás. Na vytvorenie osobitého štýlu si dajte záležať na doplnkoch, ktoré určujú mieru formálnosti celého outfitu.

Šedá zóna

Officewear aktuálne nadobúda nové definície a nachádza sa v akejsi šedej zóne. Ľudia prehodnocujú, akým spôsobom sa obliekajú do kancelárie, využívajú kreatívnejší štýl a pracovné udalosti sa stávajú menej formálne. Značky majú preto jedinečnú príležitosť nasmerovať svojich zákazníkov k novým produktom, materiálom a strihom, ktoré odrážajú moderný životný štýl. Dizajnéri sa pohrávajú s klasickými kancelárskymi odevmi, a ukazujú nám aj nové podoby elegancie. Odvážnu formu nechávajú vyniknúť v kontraste so zdržanlivým šedým odtieňom. Kľúčovou investíciou sa stáva šedý kabát. Vyberajte múdro a budete ho nosiť celé roky.

Oslava kože

Pokiaľ ide o materiály, ktorým treba venovať túto sezónu pozornosť, je tu koža. Od košieľ a sukní cez šaty a nohavice až po saká a kabáty, koža vyčnievala nad ostatné vo všetkých hlavných mestách módy. Našli sa klasické motorkárske štýly a čierna, ale dominovali odľahčené, príjemne mäkké kúsky v rôznych farbách. Od maslovej žltej, ktorá sa celkovo dostáva do popredia záujmu, cez odtiene bordovej či zelenej a objavili sa aj efekty exotických koží ako krokodíl alebo pštros. Pokiaľ potrebujete čísla, tak Lyst uvádza, že počet vyhľadávaní kožených odevov vzrástol po skončení mesiaca módy jeseň/zima 2023 o 25 % – čo bol prvý indikátor preferencií, ktoré sa v našich šatníkoch túto sezónu odrážajú.

Rebelské kvetiny

Kvety bývajú tradične témou jarných kolekcií, ale to nezabránilo Virginii Viard umiestniť do stredu svojho čierneho priestoru prehliadky Chanel nadrozmernú snehovo bielu kaméliu. Kvetina sa objavila aj v kolekcii, ktorá zahŕňala hodvábne brošne na klopách čiernych kabátov a potlače na splývavých monochromatických šatách. Všimnite si relatívnu absenciu farieb – kvety nadobudli na jeseň jemne gotický nádych. Okrem čiernobielych potlačí tu máme vyšívanú kožu u značky Luois Vuitton alebo čiernu čipku s kvetinovým vzorom. Rebelskú energiu, ktorú so sebou nesie použitie florálnych motívov mimo ich „hlavnej sezóny“ podporuje aj kombinácia s károvaným vzorom, ktorú sme videli napríklad u Diora.

    2759

    Súvisiace články