Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 22. február 2022

Interview s Emma Drobná: Mám rada jednoduchosť so štipkou drzosti

Fashion interview z módneho editoriálu magazínu Top Fashion s Emmou Drobnou.

Interview s Emma Drobná: Mám rada jednoduchosť so štipkou drzosti

V prvom rade, ako sa máš? Ako túto dobu zvládaš?

Ďakujem za opýtanie. Odpoveď by mala znieť – super. Tak sa aj cítim 90 % času, ale aj tak mi niečo chýba. „Niečo“ je moja práca. Tým by som asi nadviazala aj na druhú otázku. Túto dobu sa snažím zvládať najlepšie, ako viem, ale nie som v nej úplne sama sebou. Chýba mi kapela. Chýba mi nekonečné presúvanie sa z bodu A do bodu B, stage, mikrofón a hlavne usmiati ľudia a spievajúci fanúšikovia. Chýba mi aj sledovať iné koncerty, byť usmiata a spievajúca s mojimi obľúbenými interpretmi. Moja práca je niečo, čo ma baví najviac na svete a bez nej som tak trochu stratená. Preto teraz vyhľadávam rôzne iné aktivity, ako napríklad tenis alebo beh, aby som si to čakanie spríjemnila a skrátila. Alebo trávim čas v štúdiu.

Emma v kolekcii H&M Innovation Circular Design Story
Emma v kolekcii H&M Innovation Circular Design Story
H&M Innovation Circular Design Story
H&M Innovation Circular Design Story

Už takmer rok žiješ striedavo na Slovensku a na Ibize, čo ťa k tomu viedlo a ako túto zmenu vnímaš?

Vedie ma k tomu môj priateľ. Alebo teda, zo začiatku ma naviedol a teraz sa tam už s radosťou vraciam s ním. Posledný rok sme tam strávili veľa času aj vinou pandémie. Koncertov bolo málo, a tak ma doma nič nedržalo. Preto sme sa rozhodli, že ideme spoznávať ostrov a učiť sa po španielsky. Domov sa však vraciam najradšej. Pre mňa je moja práca priorita a nič ma nenapĺňa viac ako hrať a tvoriť.

Máš ešte nejaký nesplnený cestovateľský sen?

Tých je veľmi veľa. Milujem Áziu a určite sa tam chcem ešte vrátiť, ale najväčší a najdlhšie vysnívaný je New York. Dúfam že sa to v roku 2022 konečne stane realitou. Okrem toho nás aj s priateľom Filipom čaká Havaj, ktorý sa pre pandémiu presúval dva roky. On tam absolvuje triatlonové preteky a ja sa budem prebúdzať do sna. Aspoň tak si to predstavujem. :)

K móde máš blízko, v Dánsku si študovala dizajn. Zmenil sa tvoj štýl, odkedy žiješ v Španielsku? Objavila si nejakých lokálnych dizajnérov?

Nemyslím si, že sa veľmi zmenil. Zo Španielska alebo ostrovnej módy veľmi nečerpám. Ibiza má veľmi špecifický štýl a musím sa priznať, že nie som jeho fanúšičkou. Ja mám rada jednoduchosť so štipkou „drzosti“ a keď čerpám inšpiráciu, tak najčastejšie zo sociálnych sietí, kde sledujem ľudí, ktorých štýl sa mi páči a inšpiruje ma.

Na čo sa zameriavaš pri nakupovaní oblečenia?

Snažím sa kupovať si také kúsky, ktoré môžem kombinovať skoro so všetkým. Ťažko u mňa nájdete veľkú škálu farebných vecí. Najčastejšími farbami sú čierna, šedá, biela, krémové farby alebo jemne ružová. Okrem toho mám rada denim a farebné mám skôr doplnky ako kabelky alebo šatky.

Čo sa momentálne nachádza na tvojom wishliste?

Jediná materiálna vec do blízkej budúcnosti je investovať do bývania podľa mojich predstáv. Inak mám pocit, že mám všetkého prebytok. Asi ako väčšina z nás, ale často si to ani neuvedomujem. V tom sa chcem skôr zminimalizovať. Takže na mojom wishliste sú skôr veci ako cestovanie, spoznávanie nových miest a kultúr a hlavne udržanie mentálnej pohody.

Čo pre teba znamená self-care?

Self-care = pohodlná samota. Milujem, keď mám čas sama na seba. Napustím si vaňu, dám si dobrú kávu, spravím si manikúru alebo triedim a upratujem šatník. Zároveň to pre mňa znamená byť obklopená správnymi ľudmi a venovať sa aktivitám, pri ktorých môžem vypnúť. Ideálne sú hudba alebo šport. Veľmi príjemnou terapiou je pre mňa napríklad aj varenie. Self-care = počúvať sa, spoznávať sa, učiť sa, milovať sa.

Foto: Jakub Gulyás

V hlavnej úlohe: Emma Drobná

Styling: Nina Ford

Make up a vlasy: Katarína Kmecová/ YSL Beauty

Lokácia: Jumpcat

    2366

    Súvisiace články