Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 8. február 2024

Haute Couture v Budapešti

Módny dom Katti Zoób oslávi v roku 2024 tridsiate výročie založenia a svoju históriu si pripomenul aj kolekciou, ktorú návhrárka predstavila na Budapest Central European Fashion Week.

Haute Couture v Budapešti

V historickej sále Fine Arts Museum nás Kati Zoób previedla reinterpretáciou 30 rokov svojej tvorby a predstavila vlastné vzory a precíznu krajčírsku prácu.

Celá značka je hlboko oddaná umeniu a dedičstvu couture a prvkom remeselnej výroby, pričom však zachováva vzťah so súčasnosťou. Kolekcia sa niesla v znamení harmónie protikladov, a na motto odkazuje aj čiernobiela farebná škála - ako jin a jang, svetlo a tma.

Prvých 15 outfitov z finálnej 30-kusovej kolekcie bolo slávnostne predstavených ako zlatý klinec na záver Budapešťského fashion weeku. Prierez celou tvorbou Katti Zoób bol prekvapivo koherentný aj vďaka stylingu tón v tóne. Kolekciu charakterizovali jemné látky, výrazné geometrické línie a dokonale strihané šaty a kabáty, z ktorých by sme mnohé okamžite prijali do vlastných šatníkov.

O dizajnérke

Kati Zoób má dlhoročné skúsenosti v oblasti textilu, kostýmového dizajnu pre divadlo a film až po umeleckú réžiu. Od založenia vlastnej značky v roku 1994 dostala svoje kolekcie na prehliadkové móla do Paríža, Londýna, Viedne aj Šanghaja. Jej koncept odkazuje na minulosť a prenáša ho do súčasnosti. Kati podáva výpoveď o minulosti, prítomnosti a budúcnosti ženských rolí.

    733

    Súvisiace články