Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Dizajn / 31. máj 2023

Festival DAAD 2023 prináša inšpiratívne príbehy architektúry a dizajnu

V utorok 30. mája slávnostne odštartoval festival Dni architektúry a dizajnu 2023. Celý festival sa bude konať v priestoroch rekonštruovanej budovy SNG.

Festival DAAD 2023 prináša inšpiratívne príbehy architektúry a dizajnu

Opäť k vám prichádza nová edícia mestského festivalu Dni architektúry a dizajnu / DAAD 2023. Jeho prípravu sprevádzala asi najväčšia architektonická – realizačná udalosť na Slovensku – dokončenie a otvorenie budovy SNG nestora slovenskej modernistickej architektúry – Vladimíra Dědečka kreatívnou realizáciou pod taktovkou architektov BKPŠ - Martina Kusého a Pavla Paňáka s kolektívom. Aj preto organizátori dospeli k rozhodnutiu usporiadať celý festival v novom, slávnostnom priestore špičkového kultúrneho miesta, aký v bratislavských, ale aj slovenských podmienkach nemá obdobu.

V uplynulých rokoch festival DAAD prinášal inšpiratívne pohľady do lokálnych architektonických scén a ich priemety do globálneho architektonického sveta. Cez prednášky zahraničných a miestnych hostí, diskusie, výstavy procesu vzniku, ale aj dokumentáciou ich výsledkov vám aj v tomto ročníku priblíži silu komunikácie architektúry rôznymi cestami. „Poďte si s nami DAAD 2023 užiť, trochu sa vzdelať, ale hlavne – poďte sa stretnúť a spolu s nami osláviť výsledky novej, inej architektúry,“ pozývajú organizátori.

Program festivalu bude doplnený o DAAF / Dni architektúry a filmu - premietanie aktuálnych filmových dokumentov z oblasti architektúry a dizajnu. Filmové dokumenty svojim charakterom umocňujú zážitok z festivalu DAAD. Slávnostné otvorenie sa uskutoční 30.mája 2023 v Átriu SNG v Bratislave za účasti hlavných partnerov, partnerov, špeciálnych partnerov festivalu, pozvaných hostí a architektov. Výsledkom bude programovo intenzívny formát prednášok, diskusií, prezentácií, výstav a filmových dokumentov. Festival DAAD vždy prinášal inšpiratívne príbehy architektúry a dizajnu s cieľom posilniť pozitívne vnímanie týchto tvorivých oblastí na Slovensku. Aj tento rok v prezentáciách, prednáškach, výstavách a diskusiách skúma kľúčové otázky súčasnej architektúry a analyzuje pozíciu slovenskej scény v konfrontácií s európskym dianím. Je dobré vedieť, aké témy sú momentálne najviac diskutované a čím môže architektúra prispieť k lepšiemu životu nás všetkých.

Podrobný program festivalu DAAD 2023 nájdete tu.

    2097

    Súvisiace články