Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 8. marec 2023

Dior: F/W 23

Prehliadka Dior F/W 23 v parížskych záhradách Tuileries očami Topfashion.

Dior: F/W 23

Súčasťou posledných fashion weekov boli šaty nastriekané priamo na telo a modelka oblečená v obruse, ktorá so sebou stiahla prestretý stôl. Tento týždeň jeden parížsky model dokonca horel. Dovolíme si tvrdiť, že ako diváci sme z momentov vytvorených pre virálnu pozornosť unavení. Dôsledkom toho túto sezónu inklinujeme k remeslu, histórii a reálnym príbehom ešte o trochu viac.

Dior jeseň-zima 23/24

Maria Grazia Chiuri sa v kolekcii Dior jeseň-zima 23/24 zamerala na povojnové obdobie značky Dior a preskúmala francúzsky štýl troch inšpiratívnych postáv - Catherine Dior, Édith Piaf a Juliette Gréco. Spájal ich nezávislý duch a konštantné vyvracanie ženských stereotypov doby.

Scénografia

Pod monumentálnou textilnou inštaláciou Valkyrie od portugalskej umelkyňe Joany Vasconcelos sme mali možnosť vidieť reinterpretované dekády módneho domu Dior - vplyvy New Look, grunge aj military. Rozmerná inštalácia vyrazila dych návštevníkom od prvého momentu, čiastočne pripomínala svet Avatar, čiastočne magický podmorský svet.

Looky

Na móle sa okrem čiernych modelov do popredia dostali rubínová, smaragdová, žltá a modrá farba. Kolekcie bola nadčasová, ale pokiaľ sa z nej dajú odpozorovať nejaké pretrvávajúce trendy, sú nimi určite pencil sukne, styling lodičiek s ponožkami, kravaty a mašle vo vlasoch. Dior jeseň-zima je osviežujúcim momentom bez senzácií, ladne rozprávajúci príbeh francúzskej histórie a sebavedomej budúcnosti.

DIOR AW23

    941

    Súvisiace články