Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 6. jún 2024

Dior Cruise 2025: Moment modernej renesancie v Škótsku

Najnovšia kolekcia Dior Cruise 2025 predstavená v areáli rozprávkového zámku s melódiou tradičných gájd v pozadí.

Dior Cruise 2025: Moment modernej renesancie v Škótsku

Módna prehliadka Dior Cruise 2025 sa odohrávala v idylickom areáli hradu Drummond v Perthshire, masívnej usadlosti zo 17. storočia lemovanej kamennými schodiskami, kamienkovými chodníkmi a nedotknutými záhradami. Najnovšia kolekcia oslavuje bohaté textilné dedičstvo a stáročné remeslá tejto jedinečnej krajiny. Miesto, kde Christian Dior na začiatku 50. rokov 20. storočia organizoval svoje vlastné módne prehliadky. Prostredie bolo – dokonca aj pre tých, ktorí sa naň pozerali cez obrazovku – magické.

Foto: Adrien Dirand 
Foto: Adrien Dirand 

Tradičné gajdy otvárali a zatvárali show, keď modelky prechádzali mólom, ktoré sa nekonečne vinulo areálom. Kreatívna riaditeľka módneho domu Dior čerpala inšpiráciu z tradičných škótskych textílií, tartanov a kníh, ktoré napísala Clare Hunter. Maria Grazia Chiuri a jej tím spolupracovali pri tvorbe kolekcie s miestnymi remeselníkmi.

Na pozadí tvorby najnovšej kolekcie stoja čiernobiele fotografie Diorovej show a charitatívneho plesu v Škótsku z roku 1955, ktoré kreatívna riaditeľka módneho domu Dior, Maria Grazia Chiuri, nechala potlačiť na košeliach, šatách a trenčkotoch.

V bohatých zamatových korzetoch a vyšívaných sukniach bola cítiť náladovosť a punková dravosť. Kľúčovým lookom boli čipkované šaty, či opakujúci sa károvaný motív, ktorý je významným módnym prvkom Škótska.

Viktoriánske baranie rukávy boli moderne vyrobené zoštíhlením objemu a siluety. Korzety prišli so šnurovacími detailmi a ozdobami, ktoré ich preniesli do dnešného reálneho sveta, kde sa ženy musia obliecť do boja. Jemná priehľadná čipka a šaty boli skombinované s čiernymi koženými opaskami a nosené s vidieckymi čižmami, čo dodalo tejto sezóne drsnosť a podčiarklo návrhárkin dobre vykonaný zámer- premostiť minulosť a súčasnosť a vyjadriť silu v obliekaní.

Každý vzhľad odhaľuje kontrastné prvky a textúry materiálov, ako je zamat a čipka. Vlnené šaty sa spájajú so sakami a kabátmi, ktoré si požičiavajú ikonické látky a prísne strihy z pánskeho krajčírstva.

Táto vynaliezavá choreografia sa vracia do čias, kde sa stretáva minulosť, prítomnosť a budúcnosť. Ako fascinujúca plavba, kde sa prístavy stávajú predmetom kreativity.

    498

    Súvisiace články