Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 23. máj 2023

Dior Cruise 2024: Oslava Fridy Kahlo a remeselného spracovania

Predstavenie najnovšej kolekcie Dior Cruise 2024 sa odohrávalo v Mexico City, v areáli vysokej školy, kde sa Frida Kahlo stretla s Diegom Riverom.

Dior Cruise 2024: Oslava Fridy Kahlo a remeselného spracovania

Vzťah módneho domu Dior k Mexiku má bohatú históriu. Chuť Christiana Diora pre cestovanie a cudzie kultúry sa prejavuje v jeho raných zbierkach. Za zmienku stojí fakt, že jedny z jeho prvých šiat boli pomenované „Mexiko“, tylové šaty vyšívané zlatými šupinami, ktoré vytvoril na jeseň-zimu 1951.

Kolekcia prevzala svoju víziu od ikonickej maliarky Fridy Kahlo
Kolekcia prevzala svoju víziu od ikonickej maliarky Fridy Kahlo

Pre najnovšiu kolekciu Cruise 2024 sa preto kreatívna riaditeľka módneho domu, Maria Grazia Chiuri, rozhodla uctiť si ranné pobláznenie Diora a osláviť mnohé zaujímavé prvky mexických remeselných praktík, vrátane umenia Fridy Kahlo.

Ikonografia

Maria Grazia Chiuri o kresbe od Fridy Kahlo: „Každý sa pozerá na ikonografiu jej umeleckých diel povrchným spôsobom, ale jej život je neuveriteľný, pretože skúmala vzťah medzi svojím telom a oblečením. Bola si toho tak vedomá. Frida hovorila o postihnutí a vytváraní si vlastnej identity už v 30. a 40. rokoch 20. storočia.“ Súčasťou trvalej príťažlivosti Kahlo bola jej schopnosť posúvať hranice, rozpoznať krásu krehkosti, silu v objatí mužského a ženského v rámci jedného tela a používať oblečenie ako prostriedok metamorfózy.

Krása krehkosti

Priesvitné ružové šaty z módnej prehliadky Dior Cruise 2024 pripomínajúce tie, ktoré mala na sebe umelkyňa Frida Kahlo na jednom zo svojich autoportrétov.

 

Lokácia

Umelecká riaditeľka módneho domu Maria Grazia Chiuri vybrala pre módnu prehliadku špeciálne miesto. Antiguo Colegio de San Ildefonso, kde mexická maliarka študovala, a kde sa tiež prvýkrát stretla s manželom Diegom Riverom.

Vážnosť a precíznosť s akou Maria Grazia Chiuri pristúpila k oslave Mexika a do kolekcie zapojila prácu miestnych remeselníkov, si zaslúži uznanie.

Dior Cruise 2024 Show:
#DiorCruise
#MariaGraziaChiuri
    2123

    Súvisiace články