Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 1. august 2022 / PR

Dámske šľapky, ktoré môžete nosiť nielen na pláž

Napriek tomu, že dámske šľapky vyzerajú ako obyčajné topánky, ktoré dokonca mnohokrát pôsobia fádne, môžete ich kombinovať s rôznymi outfitmi. Jednoducho, vyzerať trendy môžete aj vtedy, ak máte obuté dámske šľapky. Pokiaľ viete ako, môžete ich v podstate nosiť kdekoľvek, nielen na pláž. Na aké miesta je vhodné nosiť dámske šľapky a ktorým sa radšej vyhnúť? Poradíme vám.

Dámske šľapky, ktoré môžete nosiť nielen na pláž

Dámske šľapky: trend roku 2022

Dámske šľapky sú presne ten typ obuvi, ktorý je veľmi pohodlný a vzdušný. V súčasnosti nájdete na trhu už rôzne dámske šľapky, ktoré vyzerajú veľmi trendy. Nemusíte ich preto nosiť len vtedy, ak idete na pláž. Výhodou dámskych šľapiek je tiež ich kompaktnosť, keďže sa vojdú aj do príručnej batožiny. Taktiež sa veľmi jednoducho vyzúvajú a obúvajú. Dámske šľapky môžete nosiť aj na dlhšie prechádzky, dôležité je však zakúpiť si kvalitné s pevnou podrážkou, aby boli oporou pre vaše chodidlá. Dámske šľapky už dávno nepatria medzi nekvalitnú obuv. Tak ako sa vyvíjala móda, tak sa vyvíjali aj dámske šľapky. Existujú rôzne tipy, strihy a dizajny, ktoré a kam nosiť?

Miesta, kam nosiť dámske šľapky

Dámske šľapky môžete nosiť na rôzne miesta a na rôzne príležitosti. Toto je pár tipov:

  • Každodenné nosenie: dámske šľapky môžete nosiť pokojne aj na každodenné nosenie, a to či už idete na nákup, do práce, do nákupného centra či do mesta. Stačí si vybrať kvalitné šľapky, ktoré budú v neutrálnych farbách. Tým ich budete môcť kombinovať či už k šortkám, nohaviciam alebo sukni. Ak zvolíte kožené dámske šľapky, nemusíte sa báť ani ich rýchleho opotrebovania.
  • Šľapky na slávnostnejšie príležitosti: dámske šľapky môžete pokojne kombinovať aj k dlhým slávnostnejším šatám, napríklad kvetinového vzoru. Zvoliť môžete napríklad veľmi trendy dámske šľapky na platforme vo výrazných farbách alebo dámske šľapky na opätku. V takomto outfite môžete vyraziť večer do mesta, prípadne na drink s priateľkami niekam na terasu.
  • Formálne šľapky na teplé večery: prepracované šľapky do tých najmenších detailov môžete zvoliť aj na teplé večery. Či už k ním zvolíte šaty, kostým, sukňu či nohavice s košeľou, je len na vás.
  • Šľapky k bazénu a na pláž: samozrejme, šľapky môžete nosiť aj keď idete na pláž či k bazénu. Výhodou je ich rýchle obúvanie a vyzúvanie.
  • Dámske šľapky do sprchy či aquaparku: spoločné sprchy či aquaparky sú miestom, kde sa môže vyskytovať väčšie množstvo baktérií či plesní. Preto by ste sa mali chrániť kvalitnou obuvou. Práve dámske šľapky sú na tieto príležitosti vhodné, keďže ide o miesta s väčším výskytom vody. Pokiaľ zvolíte gumené šľapky, mali by ste mať aj väčšiu oporu. Taktiež môžete zvoliť dámsku obuv do vody.

Miesta, kam dámske šľapky nenosiť

Aj napriek tomu, že dámske šľapky sú univerzálnou obuvou, sú miesta, kde by ste ich nosiť nemali. Predovšetkým ide o náročné túry. Síce existujú rôzne športové dámske šľapky, avšak na nerovnom povrchu si v šľapkách skôr môžete ublížiť. Taktiež by ste dámske šľapky nemali nosiť v kuchyni, keďže aj tam je vyššie riziko nebezpečia. Napriek tomu, že trh ponúka aj formálne šľapky na platforme alebo na opätku, do luxusnej reštaurácie by ste skôr mali zvoliť sandále alebo lodičky. Tento trend by ste rovnako mali vynechať, ak idete do kostola, kde sa vyžaduje mať nielen zakryté nohy, ale aj ramená. Pamätajte si, šľapky by ste mali vždy nosiť naboso!

Pokiaľ hľadáte kvalitné dámske šľapky, navštívte predajňu CCC alebo e-shop CCC, kde nájdete širokú ponuku dámskych šľapiek rôznych tvarov, farieb, dizajnov a veľkostí pre každú dámu.

    1173

    Súvisiace články